Sparingowa sobota: Chojniczanka pokazała moc. 50 goli w meczach Stali Stalowa Wola

Chojniczanka wygrała 3:1 ze Stomilem Olsztyn w najciekawszym spośród sobotnich sparingów. Do niespodzianki doszło w Głogowie, a w meczach kontrolnych Stali Stalowa Wola padło już ponad 50 goli.

piłkarze Chojniczanki Chojnice WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki Chojnice
Chojniczanka to główny kandydat do awansu do Lotto Ekstraklasy, a Stomil Olsztyn wyłącznie zwyciężał w okresie przygotowań do 10 lutego. W bezpośrednim zderzeniu wygrała 3:1 drużyna Krzysztofa Brede. Już po 8 minutach miała dwa gole przewagi, następnie pozwoliła przeciwnikowi na bramkę kontaktową, ale ostatnie słowo należało do niej. Lider Nice I ligi poradził sobie bez Jakuba Bąka, Macieja Górskiego i Oskara Paprzyckiego. Cała trójka odpoczywała z powodu drobnych kontuzji.

Wynikiem z kategorii zaskakujących była porażka 2:3 Chrobrego Głogów ze Świtem Skolwin. Drużyna Grzegorza Nicińskiego grała w bliskim optymalnemu składzie, na własnym terenie, z trzecioligowcem. Decydującą bramkę dla zespołu ze Szczecina strzelił Charles Nwaogu w 88. minucie. Do spotkań przedstawicieli Nice I ligi doszło w Turcji. Stal Mielec zremisowała w nietypowych okolicznościach z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W pierwszym sparingu 2:2, a w drugim bezbramkowo.

Bez hamulców grali piłkarze ŁKS-u Łódź i KKS-u 1925 Kalisz. Kandydat do awansu na zaplecze Lotto Ekstraklasy pokonał zespół z Wielkopolski 6:4, a piłka do którejś z bramek wpadała średnio co dziewięć minut. Dwukrotnie umieścił ją tam Jewhen Radionow. Na mniej komplementów zasłużyła łódzka defensywa. Jeszcze weselej jest w sparingach Stali Stalowa Wola. Zimą padło w nich 51 goli. To o 11 więcej niż dotychczas w meczach ligowych zespołu z Podkarpacia. W sobotę Stalówka zwyciężyła 5:2 z Sokołem Nisko. Trzy gole zdobył Michał Mistrzyk, a w bramce sprawdzany był Adrian Henger z Pogoni Szczecin.

Gryf Wejherowo - Radunia Stężyca 4:2

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Chojniczanka będzie w wysokiej formie na początku rundy wiosennej?