Sparingowa środa: Miedź Legnica i Podbeskidzie lepsi od rywali z Kaukazu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / B. Hamanowicz / Na zdjęciu: radość piłkarzy Miedzi Legnica
Materiały prasowe / B. Hamanowicz / Na zdjęciu: radość piłkarzy Miedzi Legnica

Miedź Legnica wygrała 1:0 z gruzińskim Merani Martwili, a Podbeskidzie Bielsko-Biała rozbiło 5:1 armeńskiego Sziraka Giumri w sparingach rozegranych w Turcji.

Miedź Legnica jest na zgrupowaniu od poniedziałku i kontynuuje tam trwającą od miesiąca serię bez porażki w sparingach. Do wyniku 1:0 w meczu z Merani Martwili doprowadził Mariusz Idzik po dośrodkowaniu Łukasza Garguły. Przeciwnik podopiecznych Dominika Nowaka to wicemistrz drugiej ligi gruzińskiej. - To była dla nas próba charakteru, bo od 26. minuty graliśmy w dziesięciu po czerwonej kartce dla Franka Adu Kwame - relacjonuje Nowak. Z powodu drobnego urazu szkoleniowiec nie wystawił w tym pojedynku Fabiana Piaseckiego.

Jeszcze lepszy wynik 5:1 zanotowało Podbeskidzie Bielsko-Biała w meczu z Szirakiem Giumri, czwartą siłą piłkarską Armenii. Wszystkie gole strzeliło w pierwszej połowie, a królem polowania na Sziraka był autor dubletu Miłosz Kozak. - Przed przerwą realizowaliśmy nasze założenia w stu procentach. Wyszliśmy wysokim pressingiem do przeciwnika, strzeliliśmy mu pięć bramek. Sparing był jak najbardziej na plus - ocenia na oficjalnej stronie klubu Kozak. Wygrana 5:1 to dotychczas najwyższa Górali w okresie przygotowań.

Najwyższe tegoroczne zwycięstwo odniosła również Garbarnia Kraków, która zdemolowała 8:0 Victorię Jaworzno.

Wisła Puławy okazała się lepsza 2:1 od Pogoni Siedlce. To druga w tym roku wygrana drugoligowca z zespołem Dariusza Banasika. Z powodu kontuzji nie zagrali Sebastian Murawski, Sylwester Patejuk, Niklas Zulciak. Wysoką formę strzelecką potwierdził Alen Ploj, a wynik ustalił jego zmiennik Krystian Żelisko. Wisła zdobyła oba gole w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Gryf Wejherowo - GKS Przodkowo 3:1

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Dominik Nowak dobrze przygotuje Miedź Legnica do rundy wiosennej?