Serie A: AS Roma wygrała przed Ligą Mistrzów. 20-latek zaczyna błyszczeć

AS Roma wygrała 2:0 z Udinese Calcio na początek 25. kolejki Serie A. Coraz lepsze wrażenie sprawia młody Cengiz Under. 90 minut na ławce rezerwowych spędził Łukasz Skorupski.

Valon Behrami (z lewej) oraz Cenzig Under (z prawej) PAP/EPA / Stefano Lancia / Na zdjęciu: Valon Behrami (z lewej) oraz Cenzig Under (z prawej)
W poprzedniej kolejce AS Roma wreszcie postrzelała. Drużyna Eusebio Di Francesco rozbiła 5:2 Benevento Calcio. Pięć goli to więcej niż zdobyła we wszystkich wcześniejszych meczach w tym roku. Pojedynek z Udinese Calcio miał dać odpowiedź, czy ofensywa Giallorossich odblokowała się na dobre czy stać ją tylko na poniewieranie autsajdera. Sprawdził się pierwszy wariant.

Tempo pierwszej połowy mogło się podobać i dziwne, że zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Problemem podopiecznych Massimo Oddo był brak precyzji. Akcje Silvana Widmera i Seko Fofany były obiecujące tylko do momentu strzału. W statystyce uderzeń celnych prowadzili po 45 minutach rzymianie 3:1. Albano Bizzarriego zatrudnili Cengiz Under i Edin Dzeko. Bardzo niebezpiecznie wyglądała również próba Stephana El Shaarawego. "Faraon" huknął w 30. minucie kilkadziesiąt centymetrów obok słupka.

Druga część meczu była podobna do pierwszej. Mniej było jednak klarownych sytuacji podbramkowych. Udinese grało nieco ostrożniej, ale nie kunktatorsko i Alisson musiał popracować na przedpolu. Brazylijczyk tradycyjnie pilnował rzymskiej bramki kosztem Łukasza Skorupskiego.

W 69. minucie trener Romy wprowadził pierwszego zmiennika Diego Perottiego. Krótko po wejściu Argentyńczyka przyjezdni wyszli na prowadzenie. Strzał na 1:0 oddał zza pola karnego Cengiz Under. Turek sprawia coraz lepsze wrażenie i potwierdza to liczbami. Trzy tygodnie wystarczyły, by dołączył do najbardziej efektywnych piłkarzy Romy. Na koncie ma cztery gole oraz asystę, a przed przełamaniem w spotkaniu z Hellasem Werona miał problem z zaistnieniem w klasyfikacji kanadyjskiej. Kolejny przebłysk Undera był stołecznej drużynie niezbędny do zwycięstwa w Udine. Wynik na 2:0 ustalił w doliczonym czasie Perotti po podaniu Radji Nainggolana.

W środę AS Roma powróci do walki w Lidze Mistrzów. Rozpocznie dwumecz o awans do ćwierćfinału z Szachtarem Donieck.

Udinese Calcio - AS Roma 0:2 (0:0)
0:1 - Cengiz Under 70'
0:2 - Diego Perotti 90'

Udinese: Albano Bizzarri - Jens Stryger Larsen, Danilo, Samir - Silvan Widmer, Valon Behrami (62' Jakub Jankto), Seko Fofana, Ali Adnan (79' Andrija Balić) - Antonin Barak, Stipe Perica (78' Maxi Lopez), Rodrigo de Paul

Roma: Alisson - Alessandro Florenzi, Kostas Manolas, Federico Fazio, Juan Jesus - Lorenzo Pellegrini, Daniele De Rossi (75' Kevin Strootman) - Cengiz Under (86' Gregoire Defrel), Radja Nainggolan, Stephan El Shaarawy (69' Diego Perotti) - Edin Dzeko

Żółte kartki: Stryger Larsen, Perica, Jankto (Udinese) oraz Dzeko (Roma)

Sędzia: Marco Di Bello