Puchar Anglii: Tottenham do powtórki! Rochdale jedzie na Wembley!

Sensacja w Pucharze Anglii. Tottenham zaledwie zremisował 2:2 na wyjeździe z zamykającym tabelę League One Rochdale. Gospodarze remis uratowali w doliczonym czasie.

Michał Piegza
piłkarze Tottenhamu Hotspur cieszą się z bramki Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: piłkarze Tottenhamu Hotspur cieszą się z bramki
Marzenie Rochdale AFC spełnione! Ostatni zespół League One zremisował z Tottenhamem Hotspur i w powtórzonym meczu 1/8 finału Pucharu Anglii zagra z Kogutami na Wembley.

Gospodarze w 1. połowie toczyli z wyżej notowanym rywalem wyrównany bój, a chwilę przed przerwą objęli prowadzenie po uderzeniu Iana Hendersona. Po zmianie stron goście atakowali i w 59. minucie wyrównali. Sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Lucas Moura.

W końcówce gry w polu karnym przewrócony został Dele Alli i sędzia wskazał na "wapno". Harry Kane w 88. minucie pewnie trafił do bramki. Radość Tottenhamu z awansu była przedwczesna. W 93. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony piłkę niefortunnie głową zgrał Toby Alderweireld, dopadł do niej Steve Davies i strzałem przy słupku wprawił gospodarzy w euforię.

Rochdale AFC - Tottenham Hotspur 2:2 (1:0)
1:0 - Henderson 45'
1:1 - Moura 59'
1:2 - Kane (k.) 88'
2:2 - Davies 90+3'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Która z drużyn awansuje do ćwierćfinału?