Bundesliga: Hamburger SV w trudnej sytuacji, cenny triumf Werderu Brema

W meczu drużyn walczących o utrzymanie w Bundeslidze Werder Brema pokonał Hamburger SV 1:0. Gospodarze wygrali po golu samobójczym strzelonym przez Ricka Van Drongelena.

Łukasz Witczyk
Maximilian Eggestein (z lewej) oraz Rick van Drongelen (z prawej) PAP/EPA / FOCKE STRANGMANN / Na zdjęciu: Maximilian Eggestein (z lewej) oraz Rick van Drongelen (z prawej)
W coraz trudniejszej sytuacji znajduje się Hamburger SV. Zespół, który od 55 lat nieprzerwanie gra w Bundeslidze ma już 8 punktów straty do pozycji gwarantującej utrzymanie. Hamburczycy w sobotę zmierzyli się z inną drużyną walczącą o grę w niemieckiej elicie - Werderem Brema. Dla obu ekip liczyło się tylko zwycięstwo.

Pierwsza połowa nie dostarczyła wielu emocji. Brakowało groźnych szans po obu stronach, gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Widać było, że oba zespoły boją się zaryzykować i otworzyć.

Po przerwie było już zdecydowanie ciekawiej. Więcej okazji stworzył Werder, lecz bremeńczykom brakowało skuteczności. Tak było do 86. minuty. Wtedy to kibiców w Bremie w ekstazę wprawił Aron Johannsson. Po jego zagraniu samobójczego gola zdobył Rick Van Drongelen.

Werder Brema - Hamburger SV 1:0 (0:0)
1:0 - Rick Van Drongelen (sam.) 86'

Czy Werder Brema utrzyma się w Bundeslidze?