Serie A: Chievo Werona z Pawłem Jaroszyńskim nie poszło za ciosem

Chievo Werona przegrało 0:1 z ACF Fiorentina w 26. kolejce Serie A. Paweł Jaroszyński grał przez 90 minut, a Mariusz Stępiński oraz Bartłomiej Drągowski byli rezerwowymi.

German Pezzella (z lewej) i Paweł Jaroszyński (z prawej) Getty Images / Gabriele Maltinti / German Pezzella (z lewej) i Paweł Jaroszyński (z prawej)
Paweł Jaroszyński był w podstawowym składzie Chievo Werona po dwóch meczach spędzonych na ławce rezerwowych. Bez Polaka drużyna przełamała się tydzień temu i wygrała pierwsze spotkanie od 25 listopada. We Florencji próbowała pójść za ciosem, ale pojedynek rozpoczął się dla niej nieudanie. W 6. minucie prowadzenie Fiorentinie dał Cristiano Biraghi.

Viola przeważała, częściej atakowała, a co jeszcze ważniejsze w kontekście wyniku, nie pozwoliła Chievo na celne uderzenie w pierwszej połowie. Po przerwie ataki przyjezdnych nabrały rumieńców, ale było ich za mało na wyrównanie. Marco Sportiello zachował czyste konto, a drużyna Jaroszyńskiego musiała pogodzić się z porażką 0:1.

Sergeja Milinkovicia-Savicia nie było w składzie Lazio na poprzedni, koncertowy mecz z FCSB. Serb nie brał udziału w demolce Rumunów. Nadrabiał w niedzielę. Milinković-Savić dał rzymianom prowadzenie w 7. minucie meczu z US Sassuolo. W klasyfikacji kanadyjskiej dobił do 10 punktów. Na 2:0 podwyższył z rzutu karnego Ciro Immobile. Lider rankingu strzelców zdobył 23. gola w sezonie. Warto odnotować dwie asysty Felipe Andersona, który wraca do wysokiej formy.

Lazio zwyciężyło ostatecznie 3:0. Biancocelesti wrócili na 3. miejsce w tabeli. Jak długo tam pozostaną zdecyduje ich lokalny wróg AS Roma, która w hicie kolejki zmierzy się z Milanem.