Gol Dawida Janczyka pierwszym krokiem do zwycięstwa Lokeren

W piątek wieczorem została zainaugurowana 32. kolejka belgijskiej ekstraklasy. W ramach tej serii spotkań Jupiler Pro League zespół KSC Lokeren Oost-Vlaanderen zmierzył się na wyjeździe z Club Brugge KV. W pojedynku obu drużyn padło aż pięć bramek.

Wojciech Święch

W wyjściowym składzie gości wybiegł na murawę Dawid Janczyk. Już w 11. minucie zespół KSC Lokeren Oost-Vlaanderen objął prowadzenie. Przyjezdni przeprowadzili wówczas kombinacyjną akcję, którą skutecznie wykończył polski napastnik uderzeniem z 16 metrów. Janczyk zdołał umieścić piłkę w siatce, choć był mocno naciskany przez obrońcę Club Brugge KV. Jeszcze przed przerwą goście podwyższyli wynik. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się bowiem Killian Overmeire.

Po zmianie stron, w 57. minucie, Janczyk został obsłużony podaniem przez Stijna De Wilde. Nasz rodak ładnie przymierzył, ale futbolówka o centymetry minęła bramkę. W 69. minucie De Wilde pokonał golkipera z Brugii i było 3:0 dla Lokeren. W 75. minucie Janczyk opuścił murawę, zastąpił go wtedy Aboubacar Mbaye Camara. Gospodarze starali się grać do końca. W 72. minucie z trafienia cieszył się Joseph Akpala, a osiem minut później kontaktową bramkę zdobył Mohamed Dahmane. Jednak zawodnikom Club Brugge KV zabrakło czasu, aby doprowadzić choć do wyrównania.

Janczyk w 11 meczach w barwach Lokeren zdobył dotychczas 5 goli. Na boiskach belgijskiej ekstraklasy spędził on w sumie 653 minuty.

Club Brugge KV - KSC Lokeren Oost-Vlaanderen 2:3 (0:3)
0:1 - Janczyk 11'
0:2 - Overmeire 37'
0:3 - De Wilde 69'
1:3 - Akpala 72'
2:3 - Dahmane 80'

Czerwona kartka: 60' Simaeys (Brugge, za drugą żółtą).