Zobacz tabelę Lotto Ekstraklasy. Wisła Płock zbliżyła się do czołówki, Lechia patrzy w dół tabeli

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / RADOSLAW JOZWIAK / Na zdjęciu: radość piłkarzy Wisły Płock
Newspix / RADOSLAW JOZWIAK / Na zdjęciu: radość piłkarzy Wisły Płock

W piątek rozpoczęła się 26. kolejka Lotto Ekstraklasy. Gole padły tylko w Niecieczy, gdzie Bruk-Bet Termalica przegrała z Wisłą Płock 1:2. Zagłębie i Lechia zagrały na remis.

Piątkowe mecze Lotto Ekstraklasy rozgrywane były przy temperaturze, która bardziej sprzyja sportom zimowym, a nie piłce nożnej. Miało to też wpływ na stadiony, które nie zapełniły się w takim stopniu, w jakim chcieliby działacze. Należy jednak docenić tych nielicznych, którzy marzli na trybunach.

Na początek rozegrano mecz w niecieczy. Tam walcząca o utrzymanie Bruk-Bet Termalica prowadziła już w 9. minucie po bramce Samuela Stefanika, jednak nie potrafiła utrzymać przewagi. W drugiej połowie gole dla Wisły Płock zdobyli Semir Stilić oraz Giorgi Merebaszwili, a Wisła Płock dzięki tej wygranej nie tylko zwiększyła swoją szansę na czołową ósemkę, ale również zbliżyła się mocno do ligowej czołówki, przed którą dopiero mecze w 26. kolejce.

Wisła Płock w ligowej tabeli przegoniła Zagłębie Lubin. Miedziowi w piątek mierzyli się z Lechią Gdańsk, która w 2018 roku jeszcze nie wygrała. W tym spotkaniu trudno było jednak o ciekawe akcje, strzały i niezapomniane interwencje. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i Zagłębie wciąż musi trzymać się na baczności, chcąc utrzymać się w czołowej ósemce, a piłkarze Lechii będą teraz patrzeć na wyniki innych zespołów z samego dołu, które gonią obecnie 12. zespół ligi.