Primera Division: FC Barcelona o krok od tytułu! Messi królem rzutów wolnych

W jednym z najważniejszych meczów sezonu w Primera Division FC Barcelona pokonała na własnym boisku wicelidera Atletico Madryt 1:0. Jedynego gola zdobył Lionel Messi. Tym samym gracze Ernesto Valverde znacznie przybliżyli się do mistrzostwa kraju.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Po tym strzale z rzutu wolnego Lionel Messi zdobył gola Getty Images / David Ramos / Po tym strzale z rzutu wolnego Lionel Messi zdobył gola.
FC Barcelona od początku przejęła inicjatywę i praktycznie nie schodziła z połowy Atletico. Defensorzy gości radzili sobie z atakami lidera, ale wobec strzału z rzutu wolnego Lionela Messiego nie mieli nic do powiedzenia. Argentyńczyk przymierzył z 25. metrów i piłka po rękach Jana Oblaka wleciała do siatki. Messi zdobył gola bezpośrednio z rzutu wolnego w trzecim meczu z rzędu, a w samym 2018 roku aż 5-krotnie trafiał tak siatki!

Atletico przed spotkaniem miało 5 punktów straty do lidera. Jeśli gracze Diego Simeone chcieli wciąż realnie liczyć się w walce o mistrzostwo, nie mogli przegrać tego meczu. W pierwszej połowie goście jednak zupełnie nie istnieli. Po zmianie stron Barca oddała rywalom inicjatywę, ale grała uważnie w tyłach i nie dała rozwinąć skrzydeł Griezmannowi (7 goli w poprzednich 2 meczach) czy Diego Coście.

Simeone postawił wszystko na jedną kartę. Do gry wprowadził Angela Correę i Kevina Gameiro, przez co w ostatnich 25 minutach Atletico miało na boisku nominalnie czterech napastników! Przyjezdni przenieśli grę na połowę Barcelony, jednak przez cały mecz nie stworzyli ani jednej groźnej okazji pod bramką Marc-Andre ter Stegena.

FC Barcelona wygrała hitowe starcie 1:0 i powiększyła przewagę nad wiceliderem z Madrytu. Wydaje się, że kwestia mistrzostwa Hiszpanii jest już rozstrzygnięta. Tylko kataklizm mógłby odebrać graczom Ernesto Valverde tytuł najlepszej drużyny w kraju.

FC Barcelona - Atletico Madryt 1:0 (1:0)
1:0 - Lionel Messi 26'

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto, Gerard Pique, Samuel Umtiti, Jordi Alba - Philippe Coutinho (84' Paulinho), Ivan Rakitić, Sergio Busquets, Andres Iniesta (35' Andre Gomes) - Lionel Messi, Luis Suarez.

Atletico Madryt: Jan Oblak - Sime Vrsaljko (59' Angel Correa), Jose Maria Gimenez, Diego Godin, Filipe Luis (75' Lucas Hernandez) - Saul Niguez, Thomas Partey, Gabi (66' Kevin Gameiro), Koke - Diego Costa, Antoine Griezmann.

Żółte kartki: Messi, Rakitić (Barcelona) oraz Vrsaljko (Atletico).

Sędzia: Gil Manzano.

Levante UD - Espanyol Barcelona 1:1 (0:0)
1:0 - Jose Luis Morales (k.) 55'