Ligue 1: Olympique Marsylia cudem uratował punkt. Paryska chandra trwa

Po dwóch porażkach w meczach z Paris Saint-Germain piłkarze Olympique Marsylia cudem zremisowali 1:1 z FC Nantes. W 28. kolejce Ligue 1 ponownie stracił punkty również Olympique Lyon.

Morgan Sanson (Olympique Marsylia) przy piłce Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Morgan Sanson (Olympique Marsylia) przy piłce
Mecz w Marsylii rozpoczął się ospale od fauli, przerw spowodowanych urazami, dyskusji z sędzią. Zanim piłkarze Olympique obudzili się i ruszyli do ataku, to stracili gola. Pierwszy strzał w tym starciu Leo Duboisa zakończył się golem na 1:0 dla FC Nantes. Boczny obrońca huknął jak z armaty i od 11. minuty drużyna Claudio Ranieriego miała czego bronić.

Do końca pierwszej połowy Olympique nie skonstruował nic ciekawego. Przez 45 minut nie oddał celnego strzału, a raptem dwie, trzy sytuacje nadawały się, żeby to zrobić. Przyjezdnym wystarczyło 20 procent posiadania piłki, żeby oddać trzy uderzenia w światło bramki.

Po przerwie ataki trzeciego w tabeli Olympique nabrały wyrazu i Ciprian Tatarusanu musiał trochę popracować. Odnaleźli się Florian Thauvin oraz Dimitri Payet, jednak długo nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie Rumuna. Ponadto sędzia nie był skory do przyznania OM rzutu karnego w dyskusyjnych sytuacjach. Minęły już cztery doliczone minuty zanim Thauvin wpakował piłkę z bliska do siatki po rzucie rożnym. Najlepszy strzelec uratował zespół przed porażką w cudownych okolicznościach.

Po dwóch przegranych 0:3 z Paris Saint-Germain gospodarze zremisowali 1:1 z Nantes. Z kolei macierzysty klub Mariusza Stępińskiego zmarnował szansę na przełamanie i jego seria bez zwycięstwa trwa pięć kolejek.

Wyścig francuskich drużyn do europejskich pucharów nie jest specjalnie dynamiczny. Czwarty w tabeli Olympique Lyon zdobył ostatni komplet punktów 21 stycznia w meczu z Paris Saint-Germain. Od tego dnia wywalczył 3 z możliwych 18 "oczek" i aż dziwne, że w Lidze Europy wyeliminował w dobrym stylu Villarreal CF. W niedzielę drużyna z Lyonu zremisowała 1:1 z Montpellier HSC. Szybko straciła gola i później tylko jedno z 19 uderzeń było do siatki. Jego autorem był Mariano Diaz, który w klasyfikacji strzelców Ligue 1 dopadł kompana z zespołu Nabila Fekira. Obaj mają na koncie 16 trafień i plasują się tuż za podium.

Następnym przeciwnikiem Lyonu na krajowym podwórku będzie SM Caen. W niedzielę ten zespół powiększył przewagę w tabeli nad RC Strasbourg Alsace z punktu do czterech. Plasuje się na 11. miejscu, a pokonany 2:0 przeciwnik na 15. lokacie. Istotne zwycięstwo zapewnili Enzo Crivelli oraz Frederic Guilbert. Caen nie przegrało ze Strasbourgiem już od 12 lat.