Serie A: Milan wygrał rzutem na taśmę

Dzięki wygranej 1:0 z Genoa CFC piłkarze AC Milan dostali się w tabeli Serie A na miejsce premiowane awansem do Ligi Europy. Decydującego gola strzelili w 94. minucie.

Andrey Galabinov (z lewej) oraz Ricardo Rodriguez (z prawej) PAP/EPA / SIMONE ARVEDA / Na zdjęciu: Andrey Galabinov (z lewej) oraz Ricardo Rodriguez (z prawej)
W środku tygodnia AC Milan został sprowadzony na ziemię przez Arsenal FC. Rossoneri przegrali 0:2 na własnym stadionie i była to ich pierwsza porażka od 23 grudnia. Pytanie brzmiało, jak podopieczni Gennaro Gattuso zareagują na rozczarowanie, jakie zafundowali sobie i kibicom.

Pierwsza połowa była bezbramkowa, mimo to gra Milanu mogła się momentami podobać. W 9. minucie Nikola Kalinić oddał uderzenie z kilkunastu metrów po płaskim dośrodkowaniu i gospodarzy uratował Mattia Perin. Bramkarz interweniował na refleks. Później podopieczni Gattuso strzelili jeszcze pięć razy. Nawet wpakowali futbolówkę do siatki, jednak sędzia asystent zasygnalizował spalonego. Genoa CFC nie odpowiedziała celną próbą, choć warto odnotować, że w dwóch sytuacjach piłka przeleciała niebezpiecznie blisko bramki Gianluigiego Donnarummy.

Wspomniane akcje były zapowiedzią groźniejszych ataków gospodarzy po przerwie. Ervin Zukanović po prostu powinien wpakować piłkę z bliska do bramki w 56. minucie. Tylko on wie, jakim sposobem chybił. Trafił Luca Rigoni, ale sędzia anulował jego gola po konsultacji z wozem. Obrońca Genoa CFC był na minimalnym spalonym.

Pierwsza połowa była więc ze wskazaniem na Milan, a druga na jego przeciwnika. Remis byłby sprawiedliwym rozstrzygnięciem, ale Rossoneri nie godzili się z takim finałem. Ostatnia akcja w 94. minucie przyniosła im gola na 1:0. Zmiennik Andre Silva główkował nie do obrony po dośrodkowaniu Suso. Komplet punktów pozwolił Milanowi, po długiej nieobecności, dostać się na miejsce premiowane awansem do Ligi Europy kosztem Sampdorii.

Genoa CFC - AC Milan 0:1 (0:0)
0:1 - Andre Silva 90'

Genoa: Mattia Perin - Davide Biraschi, Nicolas Spolli, Ervin Zukanović - Darko Lazović, Luca Rigoni (74' Stephane Omeonga), Andrea Bertolacci, Oscar Hiljemark, Diego Laxalt - Andriej Gałabinow (75' Gianluca Lapadula), Goran Pandew (81' Daniel Bessa)

Milan: Gianluigi Donnarumma - Fabio Borini, Leonardo Bonucci, Alessio Romagnoli, Ricardo Rodriguez - Franck Kessie, Lucas Biglia, Giacomo Bonaventura (80' Davide Calabria) - Suso, Nikola Kalinić (60' Patrick Cutrone), Hakan Calhanoglu (68' Andre Silva)

Pokaż całą tabelę

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy AC Milan pozostanie na miejscu premiowanym awansem do Ligi Europy do końca sezonu?