Ligue 1: Monaco odwróciło losy meczu. Bezbarwny powrót Falcao

Monaco przegrywało z przedostatnim w tabeli Lille 0:1, ale potrafiło odwrócić losy meczu i wygrało 2:1. W wyjściowym składzie mistrzów Francji po raz pierwszy od momentu wyleczenia kontuzji zagrał Radamel Falcao.

Michał Piegza
AS Monaco AFP / VALERY HACHE / Na zdjęciu: AS Monaco
W wyjściowym składzie Monaco po raz pierwszy od momentu wyleczenia urazu znalazł się Radamel Falcao.

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem meczu i w 4. minucie mogli objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego dwa metry ponad bramką uderzył Kamil Glik. Reprezentant Polski wraz z kolegami nie popisał się w 16. minucie. W polu karnym piłkę otrzymał Thiago Mendes i zagrał wzdłuż pola bramkowego. Nogę do piłki przyłożył Lebo Mothiba i byliśmy świadkami sensacji.

Gospodarze długo nie potrafili odpowiedzieć skuteczniej przedostatniej drużynie Ligue 1. To Lille mogło poprawić wynik, kiedy w 26. minucie mocno z dystansu uderzył Thiago Maia. Danijel Subasić zdołał odbić piłkę. Groźne było również jedenaście minut później. Z ok. 20 metrów strzelał Mothiba, bramkarz z problemami obronił.

Dwie minuty przed przerwą mistrzowie Francji dość niespodziewanie wyrównali. Dalekie dogranie Kamila Glika do Keity Balde, a ten podał do Ronego Lopesa. Pierwszy strzał "wypluł" bramkarz, dobitka Portugalczyka była już skuteczna.

Po przerwie Monaco na moment przyspieszyło. Efektem tego był niecelny strzał z pola karnego Thomasa Lemara. Później gra się wyrównała i... gospodarze objęli prowadzenie. W 61. minucie po podaniu Lopesa z okolic środka boiska, wprowadzony po zmianie stron Stevan Jovetić będąc sam na sam z bramkarzem uderzył technicznie ponad interweniującym golkiperem.

Przegrywając Lille niewiele potrafiło zdziałać. Monaco kontrolowało przebieg pojedynku, pozwalając rywalom co najwyżej zbliżyć się do pola karnego. Przyjezdnym raz udało się oszukać defensywę gospodarzy. W 86. minucie Lille wyszło z kontrą trzech na dwóch. Jednak Luiz Araujo niepotrzebnie zdecydował się na uderzenie z okolic linii pola karnego. Na więcej gości w piątkowy wieczór nie było stać.

AS Monaco - Lille OSC 2:1 (1:1)
0:1 - Mothiba 16'
1:1 - Lopes 43'
2:1 - Jovetić 61'

AS Monaco: Danijel Subasić - Djibril Sidibe, Jemerson, Kamil Glik, Andrea Raggi - Youri Tielemans, Joao Moutinho - Rony Lopes (88' Kevin N'Doram), Keita Balde (46' Stevan Jovetić), Thomas Lemar - Radamel Falcao (76' Rachid Ghezzal).

Lille OSC: Mike Maignan - Edgar Ie, Adama Soumaoro (80' Kevin Malcuit), Junior Alonso, Fode Ballo - Thiago Maia, Ibrahim Amadou - Nicolas Pepe, Thiago Mendes, Yassine Benzia (75' Luiz Araujo) - Lebo Mothiba (75' Fares Bahlouli).

Żółte kartki: Moutinho, Subasić (Monaco).

Sędzia: Clement Turpin.