Premier League: kara dla Krychowiaka? Polak tylko na ławce

Tylko cud może uratować West Bromwich Albion. Grzegorz Krychowiak wylądował na ławce rezerwowych w meczu z Bournemouth, a The Baggies tradycyjnie przegrali (1:2).

Bartosz Zimkowski
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Steve Bardens / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Przed tygodniem Grzegorz Krychowiak nie podał ręki trenerowi, gdy ten zmienił go w meczu z Leicester City. Alan Pardew był mocno zawiedziony zachowaniem Polaka i chociaż Krychowiak przeprosił to i tak wylądował na ławce w starciu z Bournemouth.

WBA zaraz po przerwie wyszło na prowadzenie za sprawą Jaya Rodrigueza. W tym momencie w serca fanów The Baggies wlana została nadzieja, że nie wszystko jeszcze pogrzebane. Jednak ostatni kwadrans należał do ekipy Bournemouth, która dwukrotnie wpakowała piłkę do siatki i wygrała 2:1. WBA przegrało siódmy z rzędu ligowy mecz i szanse na pozostanie w Premier League są już tylko matematyczne. Do bezpiecznej strefy podopieczni Alana Pardewa tracą już dziesięć punktów, a na dodatek West Ham United ma jedno spotkanie rozegrane mniej.

Cenne trzy punkty zdobyła ekipa Crystal Palace (Jarosław Jach poza kadrą na ten mecz) wygrywając na wyjeździe z innym rywalem do utrzymania - Huddersfield Town 2:0.

Przedostatnie w tabeli Stoke City znów przegrało - tym razem z Evertonem i po raz ostatni w lidze wygrało w połowie stycznia.