Serie A: drużyna Thiago Cionka zatrzymała Juventus

Juventus zagrał bezbarwnie w 29. kolejce Serie A i tylko zremisował 0:0 ze SPAL-em. Zatrzymać lidera pomógł Thiago Cionek. Bartosz Salamon oraz Wojciech Szczęsny byli rezerwowymi.

Thiago Cionek (z prawej) WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Thiago Cionek (z prawej)
Przed częścią piłkarzy Juventusu okazja do złapania oddechu. W ostatnim meczu przed przerwą reprezentacyjną trener Massimiliano Allegri wystawił mocne karty z Giorgio Chiellinim, Miralemem Pjaniciem, Paulo Dybalą oraz Gonzalo Higuainem na czele. Oparta na tych zawodnikach jedenastka nie grała na miarę oczekiwań. Stara Dama leniwie przesuwała się po boisku i nie zdominowała nisko notowanego beniaminka.

W pierwszej połowie faworyt stworzył jedną sytuację podbramkową. W 11. minucie Alex Sandro przeprowadził rajd w pole karne przeciwnika i zapewne tylko dzięki obecności Filippo Costy piłkarz Juventusu nie oddał celnego uderzenia. Turyńczycy musieli się zadowolić rzutem rożnym.

Juventus osiągnął przewagę pod kątem posiadania piłki, ale nie przekładała się ona na zagrożenie pod bramką Alexa Mereta. Niska temperatura panowała również w polu karnym Gianluigiego Buffona. Weteran interweniował w zasadzie raz po dośrodkowaniu Filippo Costy z narożnika boiska. Zawsze przy stałych fragmentach na możliwość oddania uderzenia czekał Thiago Cionek, jednak futbolówka nie docierała do reprezentanta Polski.

Początek drugiej połowy był podobny do całej pierwszej. SPAL grał konsekwentnie, unikał pomyłek i irytował turyńczyków dobrą grą na utrzymanie w posiadaniu piłki.

W 55. minucie zaskoczył gospodarzy Giorgio Chiellini, który pobiegł na połowę przeciwnika i zrobił tam przewagę liczebną. Po podaniu Włocha strzelił nieznacznie obok słupka Paulo Dybala. Ta akcja nie była zapowiedzią mocniejszego szturmu Juventusu. Drużyna Allegriego nadal od święta stwarzała sobie szanse na zdobycie prowadzenia.

Pierwszym zmiennikiem trenera Juventusu był Mario Mandzukić, a później na boisko wbiegł z ławki rezerwowych Rodrigo Bentancur. Chorwat i Urugwajczyk nie poprawili znacząco ofensywy Juventusu, który co prawda niemal wyłącznie atakował w ostatnim kwadransie, ale trudno było powiedzieć, że Alex Meret znalazł się w opałach.

Stara Dama pozostanie liderem Serie A po 29. kolejce, ale jej przewaga nad SSC Napoli może stopnieć z czterech do dwóch punktów. Azzurri zagrają w niedzielę z Genoa CFC.

SPAL - Juventus 0:0

SPAL: Alex Meret - Thiago Cionek, Francesco Vicari, Felipe - Manuel Lazzari, Alberto Grassi, Pasquale Schiattarella, Jasmin Kurtić, Filippo Costa (82' Lorenco Simić) - Alberto Paloschi (82' Everton Luiz), Mirko Antenucci (89' Sergio Floccari)

Juventus: Gianluigi Buffon - Mattia De Sciglio, Daniele Rugani, Giorgio Chiellini, Kwadwo Asamoah (64' Mario Mandzukić) - Miralem Pjanić, Blaise Matuidi - Douglas Costa, Paulo Dybala, Alex Sandro - Gonzalo Higuain

Żółte kartki: Kurtić, Schiattarella, F. Costa, Luiz (SPAL) oraz D. Costa, Pjanić (Juventus)

Pokaż całą tabelę

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy remis Juventusu ze SPAL-em będzie mieć znaczenie w walce o mistrzostwo Włoch?