Pogromca Polaków pokonał Panamę w meczu towarzyskim

Reprezentacja Danii pokonała 1:0 Panamę w meczu towarzyskim. Lepsza drużyna wygrała zasłużenie, choć udokumentowanie przewagi przyszło jej z trudem.

piłkarze reprezentacji Danii Reuters / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Danii
Dania biła się o bezpośredni awans do mistrzostw świata z Polakami. W Warszawie przegrała, w Kopenhadze zdemolowała podopiecznych Adama Nawałki 4:0, ale nie wyprzedziła ich w grupie i na mundial dostała się dopiero poprzez baraże z Irlandią. Od czasu zdemolowania Wyspiarzy podopieczni Age Hareide nie wygrali meczu i zamierzali to nadrobić w konfrontacji z Panamą.

W pierwszej połowie trochę więcej działo się w polu karnym Los Canaleros. Autorem pierwszego celnego strzału był w 11. minucie Yussuf Poulsen, który uniknął spalonego i wybiegł sam na sam z bramkarzem. Piłkarza RB Lipsk zatrzymał Jaime Penedo. Poza Poulsenem w ofensywie Danii byli w pierwszej połowie Christian Eriksen, Pione Sisto oraz Nicolai Jorgensen. Ten ostatni główkował w 44. minucie z bliska w Penedo.

Panama w swoim tradycyjnym ustawieniu z pięcioma obrońcami grała ostrożniej. Zrewanżowała się jednym celnym uderzeniem Michaela Murillo po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Więcej prób w światło bramki nie było do końca meczu.

Druga połowa to jeszcze więcej ataków i sytuacji podbramkowych Danii. W 69. minucie jej przewaga została przekuta w prowadzenie 1:0. Składna wymiana podań zakończyła się zagraniem Thomasa Delaneya do Pione Sisto. Napastnik Celty Vigo przymierzył z kilkunastu metrów w narożnik bramki. Panama ułatwiła gospodarzom zdobycie tego gola. Niewiele wcześniej jej najbardziej znany piłkarz Blas Perez wyleciał z boiska z powodu czerwonej kartki.

Z ławki rezerwowych Hareide desygnował między innymi Lasse Schoene, Rizę Durmisiego i Nicklasa Bendtnera. Nie zagrali tym razem Viktor Fischer oraz Andreas Cornelius.

Dania zagra w mundialowej grupie z Peru, Australią i Francją, natomiast Panamę czekają mecze z Belgami, Anglikami oraz Tunezyjczykami.

Dania - Panama 1:0 (0:0)
1:0 - Pione Sisto 69'

Dania: Kasper Schmeichel - Henrik Dalsgaard, Simon Kjaer (64' Nicolai Boilesen), Zanka, Michael Stryger Larsen (67' Riza Durmisi) - William Kvist (64' Lukas Lerager), Christian Eriksen (64' Lasse Schoene), Thomas Delaney - Yussuf Poulsen, Nicolai Jorgensen, Pione Sisto (72' Nicklas Bendtner)

Panama: Jaime Penedo - Michael Murillo, Fidel Escobar, Adolfo Machado, Felipe Baloy, Eric Davis - Anibal Godoy, Valentin Pimentel (64' Gabriel Gomez) - Yoel Barcenas (77' Abdiel Arroyo), Blas Perez, Alberto Quintero (64' Armando Cooper)

Żółte kartki: Dalsgaard (Dania) oraz Godoy, Baloy, Cooper (Panama)

Czerwona kartka: Blas Perez (Panama) /65'/

Sędzia: Neil Doyle (Irlandia)

Która drużyna osiągnie więcej w mistrzostwach świata w Rosji?