Korea Południowa pokonana przed przylotem do Polski

Przed mundialem reprezentacja Polski zagra towarzysko z Koreą Południową i Chile. W sobotę Azjaci przegrali 1:2 z Irlandią Północną, a mistrz Ameryki Południowej pokonał 2:1 Szwecję.

reprezentacja Korei Południowej Getty Images / Chung Sung-Jun / Na zdjęciu: reprezentacja Korei Południowej
Przed przylotem do Polski reprezentanci Korei Południowej odwiedzili Belfast. Nie udało im się przedłużyć pasma meczów bez zwycięstwa Irlandii Północnej. To Wyspiarze okazali się sprytniejsi od Azjatów.

Korea Południowa rozpoczęła mecz tak naładowana energią, że trafiła do bramki po obu stronach boiska. Najpierw wyszła na prowadzenie. W 7. minucie Kwon Chang-Hoon uniknął spalonego w momencie podania z głębi pola i skierował piłkę do siatki między nogami Trevora Carsona. Wyrównał Kim Min-Jae, który huknął do własnej bramki po ciekawym rozegraniu rzutu wolnego przez Irlandię Północną.

W końcówce paradoksalnie pachniało golem przyjezdnych. Oddali oni w całym spotkaniu 15 strzałów, prawie cztery razy więcej niż Irlandia Północna, jednak brakowało im dokładności. Karą za niewykorzystanie swoich szans było trafienie na 2:1 gospodarzy. W 86. minucie Paul Smyth przymierzył idealnie w sam narożnik bramki z kilkunastu metrów. Młody napastnik nie krył euforii. Jeszcze w czwartek grał w reprezentacji młodzieżowej, a w sobotę wykorzystał swoją szansę w tej seniorskiej.

Mecz Korei Południowej z Polakami we wtorek. W czerwcu podopieczni Adama Nawałki podejmą Chile, mistrza Ameryki Południowej, który niespodziewanie nie poradził sobie w eliminacjach do mistrzostw świata. W podstawowym składzie La Roja na mecz towarzyski ze Szwecją byli między innymi Arturo Vidal, Alexis Sanchez oraz Eduardo Vargas. Wygraną 2:1 zapewnił im jednak przedstawiciel młodej gwardii Marcos Bolados w 90. minucie.