Towarzysko: Anglicy zremisowali z Włochami. Sędzia skorzystał z VAR

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Claudio Villa / Jamie Vardy (Anglia, po lewej) i Mattia De Sciglio (Włochy, po prawej)

W towarzyskim spotkaniu reprezentacja Anglii zremisowała 1:1 (1:0) z Włochami. Gola dla gospodarzy strzelił Jamie Vardy, a dla reprezentacji Włoch Lorenzo Insigne, który pokonał bramkarza po rzucie karnym.

Anglicy szlifują formę przed mistrzostwami świata, które rozpoczną się w czerwcu. Kilka dni temu pokonali 1:0 Holandię, a teraz zmierzyli się z Włochami, którzy będą rywalami Polaków w Lidze Narodów.

Synowie Albionu niezbyt dobrze rozpoczęli to spotkanie w defensywie, ale jednak na przerwę do szatni zeszli prowadząc 1:0. Włosi w pierwszych minutach mieli naprawdę dobre okazje, lecz zmarnował je Ciro Immobile. W tej najlepszej w 17. minucie po dośrodkowaniu oddał niecelny strzał głową z kilku metrów. To powinien być gol.

Anglicy na prowadzenie wyszli natomiast w 26. minucie. Gospodarze szybko wznowili grę, piłkę otrzymał Jamie Vardy i w polu karnym oddał celny, mocny strzał. Swoje okazje w pierwszej połowie miał także Eric Dier, ale po dośrodkowaniach w pole karne nie zdołał skierować piłki do bramki.

O ile w pierwszej części meczu nie brakowało dobrych sytuacji, to po przerwie nie było już ich tak dużo. Anglicy długo kontrolowali losy tego spotkania, sprawiali lepsze wrażenie, ale w końcówce to Włosi ruszyli do ataku. W 79. minucie po dograniu w pole karne w trudnej pozycji strzelał Lorenzo Insigne, ale piłka przeleciała tuż obok bramki.

W 85. minucie w polu karnym Anglików padł natomiast Federico Chiesa. Po analizie VAR sędzia zdecydował się odgwizdać rzut karny, który na gola zamienił Lorenzo Insigne. W reprezentacji Anglii w tym spotkaniu zadebiutował James Tarkowski. Na przełomie roku głośno zrobiło się o ewentualnej grze tego zawodnika dla Polski. We wtorek obrońca rozegrał cały mecz i to po jego zagraniu sędzia wskazał na "jedenastkę" dla Włochów. Po golu z rzutu karnego w końcówce spotkania Włosi doprowadzili do remisu i ten mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:1.

Anglia - Włochy 1:1 (1:0) 1:0 - Jamie Vardy 26' 1:1 - Lorenzo Insigne (k.) 87'

Anglia: Jack Butland - Kyle Walker, John Stones (73' Jordan Henderson), James Tarkowski, Eric Dier, Kieran Trippier (60' Danny Rose), Alex Oxlade-Chamberlain (60' Adam Lallana), Jesse Lingard (70' Lewis Cook), Ashley Young, Raheem Sterling, Jamie Vardy (70' Marcus Rashford).

Włochy: Gianluigi Donnarumma - Davide Zappacosta, Daniele Rugani, Leonardo Bonucci, Mattia De Sciglio, Lorenzo Pellegrini (79' Roberto Gagliardini), Jorginho, Marco Parolo, Antonio Candreva (55' Federico Chiesa) , Lorenzo Insigne, Ciro Immobile (64' Andrea Belotti).

Żółte kartki: Alex Oxlade-Chamberlain, Kyle Walker, Ashley Young (Anglia).

Sędzia: Deniz Aytekin (Niemcy).