MŚ 2018. Rywal Polski osłabiony. Duży pech Ismaili Sarra

W środowym meczu 31. kolejki Ligue 1 z AS Monaco (1:1) Ismaila Sarr ze Stade Rennes nabawił się urazu, który prawdopodobnie wykluczy go z udziału w MŚ 2018. 20-latek był ostatnio podstawowym graczem Senegalu, czyli grupowego rywala Polski.

Maciej Kmita
Kylian Mbappe oraz kontuzjowany Ismaila Sarr Newspix / Na zdjęciu: Kylian Mbappe oraz kontuzjowany Ismaila Sarr
Ismaila Sarr kontuzji kolana doznał pod koniec środowego spotkania z mistrzem Francji i opuścił plac gry w 81. minucie. Senegalski napastnik może mówić o sporym pechu, ponieważ wstępne diagnozy sugerują, że odnowił mu się uraz więzadła, z którym zmagał się już jesienią.

Wówczas pauzował od 24 września do 7 stycznia, czyli dokładnie 105 dni. Jeśli czarny scenariusz się sprawdzi i Sarr będzie dysponowany równie długo, to pożegna się z marzeniami o udziale w mundialu, ponieważ turniej w Rosji startuje już za 70 dni.

20-latek jest ośmiokrotnym reprezentantem Senegalu, ale odkąd w styczniu ubiegłego roku zadebiutował w drużynie narodowej, opuścił tylko dwa mecze Lwów Terangi i jego nieobecność będzie istotnym osłabieniem rywala Biało-Czerwonych.

Po przerwie spowodowanej kontuzją kolana Sarr imponował formą, a w pięciu ostatnich meczach Rennes strzelił trzy gole i przy dwóch innych asystował, a jego ogólny dorobek w trwającym sezonie to pięć bramek i cztery asysty w 21 występach.

Polska zagra z Senegalem w 1. kolejce MŚ 2018. Spotkanie zostanie rozegrane 19 czerwca w Moskwie.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)