Anglia: pierwszy gol Kamila Grosickiego od czterech miesięcy

W końcu. Kamil Grosicki zdobył swoją pierwszą bramkę od 9 grudnia, chociaż mecz z Queens Park Rangers ponownie zaczął na ławce rezerwowych. Tego dnia Hull City było fantastycznie dysponowane i wygrało 4:0.

Bartosz Zimkowski
Kamil Grosicki w barwach Hull City Getty Images / Nigel Roddis / Na zdjęciu: Kamil Grosicki w barwach Hull City

Kamil Grosicki w meczu z Queens Park Rangers pojawił się na boisku w 52. minucie przy stanie 2:0. Polak potrzebował jednak tylko 10 minut, aby zdobyć gola wykorzystując dogranie Harry'ego Wilsona i strzelając pod bramkarzem QPR. Chwilę później Tygrysy czwarty raz mogły celebrować trafienie i udział w nim miał Grosicki. Tym razem polski skrzydłowy dośrodkował w pole karne, gdzie Markus Henriksen zgrał piłkę przed bramkę, a dzieła zniszczenia londyńczyków dokonał Abel Hernandez.

Hull City wygrało 4:0 i jest coraz pewniejsze utrzymania w The Championship. Ekipa Nigela Adkinsa ma siedem punktów przewagi nad strefą spadkową.

A Grosicki? To jego pierwszy gol od 9 grudnia, gdy trafił w starciu z Brentford. Jego dorobek to 7 bramek i 6 asyst w 33 meczach.

W ekipie QPR 67 minut zagrał Paweł Wszołek.

Hull City - Queens Park Rangers 4:0 (2:0)
1:0 - Harry Wilson 42'
2:0 - Alex Smithies (sam.) 45'
3:0 - Kamil Grosicki 62'
4:0 - Abel Hernandez 69'

Czy Grosicki w przyszłym sezonie będzie grał w Hull?