Bundesliga: rozdrażniony Bayern wygrał. Robert Lewandowski dobił Borussię

Bayern Monachium wygrał 5:1 z Borussią M'gladbach w 30. kolejce Bundesligi. Robert Lewandowski był zmiennikiem Sandro Wagnera w 70. minucie i właśnie Polak strzelił ostatniego gola.

Robert Lewandowski PAP/EPA / LUKAS BARTH / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Bawarczycy nie mieli dużo czasu na fetowanie mistrzostwa Niemiec, które zagwarantowali sobie tydzień temu, pokonując FC Augsburg. W środku tygodnia Bayern Monachium przypieczętował awans do półfinału Ligi Mistrzów, a następny przeciwnik Borussia M'gladbach czekał na nich już w sobotę.

Ekipa z Monachium wyglądała w obliczu pełnego wrażeń terminarza na rozkojarzoną, a Borussia M'gladbach potrafiła za to wymierzyć karę. W 9. minucie Josip Drmić strzelił gola na 1:0. W polu karnym miał mnóstwo czasu na opanowanie piłki po podaniu z drugiej linii, następnie na wymanewrowanie Niklasa Suele, a na koniec na celne uderzenie z kilkunastu metrów.

Borussia grała dość mądrze po objęciu prowadzenia i rzadko pozwalała faworytowi na oddanie strzału z obrębu pola karnego. Defensywa gości pękła w 37. minucie, w której Sandro Wagner wykorzystał podanie Thomasa Muellera i z bliska wpakował futbolówkę do siatki. Bayernowi spadł kamień z serca, zaczął grać swobodniej i już w 41. minucie wyszedł na prowadzenie 2:1. Ponownie Wagner wykorzystał podanie Muellera z prawego skrzydła, przeskoczył biernych stoperów i główkował po dłoniach Yanna Sommera do siatki.

Raz rozpędzonej maszyny z Monachium nie dało się już zatrzymać. Po przerwie jej prowadzenie powiększyli Thiago Alcantara i David Alaba. Szczególnie potężne uderzenie Austriaka zza pola karnego do siatki musiało się podobać publiczności. Była 70. minuta i wynik 4:1, kiedy na murawę wbiegł z ławki rezerwowych Robert Lewandowski. Polak dorzucił jeszcze gola na 5:1 w 82. minucie. Lewandowski spokojnie opanował piłkę po dośrodkowaniu Joshuy Kimmicha i przymierzył do siatki. Lider klasyfikacji strzelców Bundesligi ma na koncie 27 bramek.

Borussia nie przypominała w niczym siebie z początku spotkania i w końcówce rywale wyłącznie znęcali się nad nią. Zanosiło się w tym pojedynku na większą dramaturgię, ale kiedy Bayern zmienił się z rozkojarzonego na rozdrażnionego, nie było czego zbierać z gości.

Bayern Monachium - Borussia M'gladbach 5:1 (2:1)
0:1 - Josip Drmić 9'
1:1 - Sandro Wagner 37'
2:1 - Sandro Wagner 41'
3:1 - Thiago Alcantara 51'
4:1 - David Alaba 67'
5:1 - Robert Lewandowski 82'

Bayern: Sven Ulreich - Joshua Kimmich, Niklas Suele, Mats Hummels, David Alaba (73' David Alaba) - Corentin Tolisso, Sebastian Rudy, Thiago Alcantara - Thomas Mueller (46' James Rodriguez), Sandro Wagner (70' Robert Lewandowski), Juan Bernat

Borussia: Yann Sommer - Nico Elvedi, Matthias Ginter, Jannik Vestergaard, Oscar Wendt - Jonas Hofmann (65' Vincenzo Grifo), Christoph Kramer, Denis Zakaria, Thorgan Hazard - Josip Drmić (65' Michael Cuisance), Raffael

Żółte kartki: Hummels, Bernat (Bayern) oraz Kramer (Borussia)