II liga: szalona walka Warty Poznań. Przełamania Stali i Piotra Giela

Warta Poznań zremisowała 3:3 szalone spotkanie z Gwardią Koszalin. Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej odniosła Stal Stalowa Wola, a premierowe gole zdobył Piotr Giel.

Warta Poznań była najwyżej notowanym klubem, który nadrabiał zaległości w środę. Przeciwnik wicelidera Gwardia Koszalin jest na przeciwnym biegunie tabeli, mimo to postawił Zielonym trudne warunki. Podopieczni Petra Nemca musieli zadowolić się punktem, a na dodatek do remisu 3:3 doprowadzili dopiero w doliczonym czasie. Pierwsza połowa to cisza przed burzą. W drugiej grająca w osłabieniu drużyna z Pomorza Zachodniego trzykrotnie wychodziła na prowadzenie, ale za każdym razem dała się złapać Pawłowi Picelukowi.

Stal Stalowa Wola podjęła Znicza Pruszków. Przed tym meczem zdobyła w rundzie wiosennej tylko punkt z 15 możliwych i zmniejszyła sobie margines błędu. Tylko ekspresowe przełamanie mogło sprawić, że drużyna z Podkarpacia nie będzie nerwowo bronić się przed spadkiem. Stal wyszła na prowadzenie 1:0 w ostatniej minucie pierwszej połowy, kiedy Szymon Jarosz wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Bramka na 2:0 była dziełem Michała Mistrzyka i ekipa z południowego-wschodu Polski rozpoczęła misję ratunkową po ostatnich, ponurych dla siebie tygodniach.

GKS Bełchatów rozpoczął mecz z Siarką Tarnobrzeg tak jak zakończył poprzedni z ŁKS-em Łódź, czyli od zdobycia bramki. W weekend zabrakło już czasu na kontynuację i w derbach województwa łódzkiego padł remis. W środku tygodnia bełchatowianie poszli za ciosem. Ich zwycięstwo 4:2 to pierwsze od czasu zmiany trenera Mariusza Pawlaka na Artura Derbina. Hat-trickiem w Tarnobrzegu popisał się Piotr Giel i wrócił na poważnie do walki o koronę króla strzelców. Na koncie ma 13 goli, a to o dwa mniej niż lider rankingu Leandro.

21. kolejka II ligi:

Warta Poznań - Gwardia Koszalin 3:3 (0:0)
0:1 - Adam Setla 57'
1:1 - Paweł Piceluk 59'
1:2 - Przemysław Brzeziański 65'
2:2 - Paweł Piceluk 69'
2:3 - Robert Ziętarski 90'
3:3 - Paweł Piceluk 90'

Siarka Tarnobrzeg - GKS Bełchatów 2:4 (2:4)
0:1 - Dawid Flaszka 1'
0:2 - Piotr Giel 28'
0:3 - Piotr Giel 32'
1:3 - Filip Kendzia (sam.) 33'
2:3 - Mateusz Broź (k.) 39'
2:4 - Piotr Giel 40'

Garbarnia Kraków - Rozwój Katowice 1:0 (0:0)
1:0 - Krzysztof Kalemba (k.) 56'

Wisła Puławy - ROW 1964 Rybnik 2:0 (1:0)
1:0 - Adrian Popiołek 33'
2:0 - Bartosz Sulkowski (k.) 79'

22. kolejka II ligi:

Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków 2:0 (1:0)
1:0 - Szymon Jarosz 45'
2:0 - Michał Mistrzyk (k.) 81'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Warta Poznań będzie wiceliderem na zakończenie sezonu?