II liga: Błękitni nadal wierzą w awans. Znokautowali Radomiaka jednym ciosem

Wygrana 1:0 z Radomiakiem Radom to czwarta z rzędu Błękitnych Stargard. Drużyna Krzysztofa Kapuścińskiego ma prawo nadal wierzyć w awans do Nice I ligi.

Błękitni Starogard Gdański Newspix / KRZYSZTOF CICHOMSKI / Na zdjęciu: Błękitni Starogard Gdański
Pojedynek w Stargardzie trudno jest jednoznacznie ocenić. Błękitni znokautowali Radomiaka Radom jednym ciosem. W 3. minucie Patryk Skórecki strzelił perfekcyjnie z rzutu wolnego w okienko bramki Huberta Gostomskiego. Ten stały fragment wywalczył Gracjan Jaroch. Po zdobyciu prowadzenia drużyna Krzysztofa Kapuścińskiego skoncentrowała się na obronie i gdyby nie pojedyncze szarże uskrzydlonego golem Skóreckiego, można byłoby powiedzieć, że Błękitni zrezygnowali z atakowania.

Gospodarze prosili się o stratę gola i tym samym prowadzenia. W pierwszej połowie jeszcze dość spokojnie odpierali ataki przeciwnika, ale po przerwie gasili pożar za pożarem we własnym polu karnym. Radomiak raził w tych okolicznościach nieskutecznością. Na przykład w 56. minucie Damian Szuprytowski dostał crossowe podanie, miał przed oczami jedynie bramkarza i zamiast spokojnie wykorzystać szansę, huknął na wiwat z kilku metrów. Ponadto w dwóch sytuacjach budziło wątpliwości, czy sędzia słusznie nie przyznał gościom rzutu karnego.

Punkty za styl należały się Radomiakowi, mimo to zdobyli je Błękitni. Drużyna z Pomorza Zachodniego odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu i w poniedziałek zmniejszyła do sześciu "oczek" stratę do miejsca premiowanego awansem. Na korzyść szóstych w tabeli stargardzian działa fakt, że zagrali już z czterema wyżej notowanymi klubami, a ten ostatni ŁKS Łódź podejmą. Ponadto z Radomiakiem poradzili sobie pomimo absencji. Na ławce rezerwowych było sześciu Błękitnych, z czego jeden to bramkarz, a trzej to nieopierzeni młodzieńcy.

Błękitni Stargard - Radomiak Radom 1:0 (1:0)
1:0 - Patryk Skórecki 3'

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Grzegorz Szymusik, Tomasz Pustelnik, Patryk Burzyński, Maciej Liśkiewicz - Maciej Więcek (59' Michał Magnuski), Damian Mosiejko, Filip Karmański, Wojciech Fadecki - Patryk Skórecki (90' Bartłomiej Zdunek) - Gracjan Jaroch

Radomiak: Hubert Gostomski - Damian Jakubik, Maciej Świdzikowski, Michał Grudniewski, Bartosz Skowron (71' Patryk Winsztal) - Simon Colina (90' Mateusz Zając), Chinonso Agu (61' Matthieu Bemba), Peter Mazan - Patryk Mikita, Damian Szuprytowski (60' Jakub Rolinc), Jakub Wróbel

Żółte kartki: Liśkiewicz, Szymusik, Karmański, Skórecki, Magnuski (Błękitni) oraz Agu, Mikita (Radomiak)

Sędzia: Tomasz Białek (Drezdenko)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Błękitni Stargard będą najlepszym zespołem w rundzie wiosennej?