Nice I liga: hat-trick w Sosnowcu. Górnik Łęczna idzie za ciosem

Zagłębie Sosnowiec wygrało 3:1 ze Stalą Mielec dzięki trzem bramkom Tomasza Nowaka. Górnik Łęczna opuścił strefę spadkową po zwycięstwie 2:0 z Olimpią Grudziądz.

Piłka nożna Materiały prasowe / Piłka nożna
Stal Mielec buja się na huśtawce emocji. Tydzień temu odrobiła w dziesięciu dwa gole straty do Odry Opole, a kilka dni później zmarnowała identyczne prowadzenie w meczu z Olimpią Grudziądz. Efekt ambitnego pościgu i udaremnionej ucieczki nie zadowalał podopiecznych Zbigniewa Smółki, którzy w kwietniu zdobyli sześć z możliwych 18 punktów. Ich ostatnim przeciwnikiem w tym miesiącu było Zagłębie Sosnowiec i drużyna z Podkarpacia zamiast statystyki poprawić, to dodatkowo pogorszyła. Podopieczni Dariusza Dudka zwyciężyli 3:1, a wszystkie bramki dla nich zdobył w tym spotkaniu doświadczony Tomasz Nowak. W jednym występie strzelił więcej goli niż w poprzednich 25 razem wziętych.

Górnik Łęczna ponownie wystąpił na własnym stadionie. W środku tygodnia drużyna Bogusława Baniaka zwyciężyła 2:1 z Chrobrym Głogów i była to jej pierwsza wiktoria od 23 września. Górnik przełamał się po 16 kolejkach wielkiego impasu. W sobotę poszedł za ciosem w pojedynku z Olimpią Grudziądz. Do wyniku 2:0 doprowadzili Przemysław Pitry i Sergei Mosnikov między 30. a 35. minutą. Ekipa z Łęcznej zgarnęła drugi komplet punktów w ciągu kilku dni i kosztem biało-zielonych przesunęła się ze strefy spadkowej na miejsce barażowe.

Najspokojniej było w Siedlcach, gdzie miejscowa Pogoń przegrała 0:1 z GKS-em Tychy. Daniel Tanżyna dał prowadzenie Trójkolorowym w 26. minucie dzięki szczęśliwie wykonanemu rzutowi wolnemu. Później podopieczni Ryszarda Tarasiewicza umiejętnie się bronili. Lepsza drużyna przesunęła się do górnej połowy tabeli, a Pogoń straszy swoim bilansem w meczach na własnym stadionie. Jeden wygrała, sześć zremisowała, a w sobotę siódmy przegrała.