Bundesliga: Jakub Błaszczykowski wrócił na boisko po 174 dniach. Spadek 1.FC Koeln

Jakub Błaszczykowski po 174 dniach wrócił na boisko. Pomocnik reprezentacji Polski zagrał w podstawowym składzie w meczu VfL Wolfsburg z Hamburgerem SV (1:3). Z Bundesligi spadł 1.FC Koeln.

Łukasz Witczyk
Jakub Błaszczykowski (od lewej) PAP/EPA / FOCKE STRANGMANN / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski (od lewej)
Od listopada Jakub Błaszczykowski zmagał się z kontuzją pleców. W ostatnich dniach nie czuł już żadnych dolegliwości i wrócił do pełnych treningów. Trener VfL Wolfsburg dał mu szansę na grę w starciu przeciwko Hamburgerowi SV. Polak opuścił boisko w 75. minucie i nie wyróżniał się na boisku. Najważniejsze dla polskich kibiców jest jednak to, że po 174 dniach pomocnik wrócił na murawę.

Jego VfL Wolfsburg przegrał z Hamburgerem SV 1:3 i czeka go walka o utrzymanie. Wilki nad swoim sobotnim rywalem mają już tylko dwa punkty przewagi. Hamburczycy w dwóch ostatnich pojedynkach zdobyli sześć "oczek" i wciąż mają szansę na to, by pozostać w Bundeslidze. Do triumfu w Wolfsburgu zespół poprowadzili Bobby Shou Wood, Lewis Holtby i Luca Waldschmidt. Dla Wilków trafił Josip Brekalo.

Z Bundesligi spadł 1.FC Koeln, który na wyjeździe przegrał z SC Freiburg 2:3. Gospodarze prowadzili już 2:0 po golach Nilsa Petersena. W 82. minucie kontaktową bramkę zdobył Leonardo Bittencourt, który po chwili doprowadził do wyrównania. W doliczonym czasie gry gola na wagę triumfu ekipy z Fryburga strzelił Lucas Hoeler.

Remisem zakończyło się starcie pomiędzy Schalke 04 Gelsenkirchen i Borussią M'gladbach. W 32. minucie Raffael wyprowadził Zebry na prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą z rzutu karnego wyrównał Daniel Caligiuri. Punktami podzieliły się też Hertha Berlin i FC Augsburg.

2:2 - Davie Selke 87'

Schalke 04 Gelsenkirchen - Borussia M'gladbach 1:1 (1:1) 0:1 - Raffael 32' 1:1 - Daniel Caligiuri (k.) 45'

Czy VfL Wolfsburg utrzyma się w Bundeslidze?