GKS 1962 Jastrzębie chce uczcić pamięć górników. Klub złożył wniosek o przełożenie meczu

Wstrząs w kopalni Zofiówka wywołał ogromne poruszenie wśród mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. Władze miejscowego GKS-u 1962, chcąc uhonorować pamięć zmarłych górników, zgłosiły do PZPN wniosek o przełożenie najbliższego meczu.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Piłkarze GKS Jastrzębie ogolili głowy po awansie w Pucharze Polski Newspix / Rafał Rusek/Pressfocus.pl / Piłkarze GKS Jastrzębie ogolili głowy po awansie w Pucharze Polski

Władze GKS-u 1962 Jastrzębie w poniedziałek wysłały do PZPN pismo z prośbą o przełożenie środowego meczu z Siarką Tarnobrzeg. Argumentują to tragicznymi wydarzeniami w kopalni Zofiówka, gdzie życie straciło dwóch górników, a z trzema pozostałymi nie ma kontaktu. Decyzja Departamentu Rozgrywek ma zapaść we wtorek w godzinach przedpołudniowych.

Kibice GKS-u 1962 Jastrzębie już podczas ostatniego wyjazdowego meczu przeciwko Garbarnii Kraków wywiesili specjalny transparent, na którym zamieścili hasło "Górnicy z Zofiówki, jesteśmy z Wami". Po powrocie z Krakowa postanowili umieścić transparent pod kopalnią, a mieszkańcy zapalają pod nim znicze.


Jak się dowiedzieliśmy, wniosek o przełożenie meczu to nie jedyna inicjatywa władz GKS-u 1962. Jeśli spotkanie dojdzie do skutku, to zostanie poprzedzone minutą ciszy, a piłkarze najprawdopodobniej zagrają w czarnych opaskach na ramieniu. Nie jest wykluczone, że zorganizowana zostanie pomoc dla rodzin tragicznie zmarłych górników.

Jastrzębie-Zdrój jest w żałobie. 90-tysięczne miasto związane jest z górnictwem, a Jastrzębska Spółka Węglowa to największy pracodawca. Tąpnięcie w kopalni Zofiówka to jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w ostatnich latach w mieście. Trwa trzecia doba akcji ratowniczej i bierze w niej udział 21 zastępów ratowniczych. Wciąż na dole utrzymuje się wysokie stężenie metanu, panuje wysoka temperatura, co utrudnia akcję.

ZOBACZ WIDEO Primera Division: padła twierdza Atletico, kapitalny Jan Oblak nie zatrzymał Espanyolu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS 2]

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×