Primera Division: remis w derbach Sewilli, wygrane Atletico Madryt i Valencii CF

W 37. kolejce Primera Division, w derbach Sewilli Real Betis zremisował z Sevilla FC 2:2 i zapewnił sobie udział w fazie grupowej Ligi Europy. Natomiast swoje mecze wygrały między innymi Atletico Madryt i Valencia CF.

Tomasz Rosiński
piłkarze Realu Betis PAP/EPA / Jose Manuel Vidal / Na zdjęciu: piłkarze Realu Betis
Sobotnie derby stolicy Andaluzji zapowiadały się bardzo ciekawie. Real, gospodarza starcia, satysfakcjonował remis w tym starciu, zaś Sevilla chciała zwyciężyć, żeby pozostać w walce o 6. pozycję na koniec rozgrywek i bezpośredni awans do fazy grupowej LE.

Betis rozpoczął potyczkę od mocnego uderzenia, bo już w 5. minucie za sprawą Marca Bartry objął prowadzenie 1:0. Hiszpański obrońca zdobył bramkę uderzeniem piłki głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego autorstwa Joaquina.

Spotkanie było toczone w niezłym tempie, a goście byli w stanie odpowiedzieć dopiero w drugiej połowie batalii. W 57. minucie w dość kuriozalnych okolicznościach wyrównał Wissam Ben Yedder, który wykorzystał zawahanie obrońców rywala i wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości.

22 minuty później Ben Yedder do gola dorzucił ładną asystę piętą przy trafieniu Simona Kjaera. W 81. minucie wynik konfrontacji na 2:2 ustalił Loren, który wślizgiem wbił futbolówkę do bramki. Ten wynik zadowolił Real Betis, który w kolejnym sezonie zagra w Lidze Europy i na pewno zakończy zmagania wyżej niż miejscowy przeciwnik.

O krok od wicemistrzostwa Hiszpanii jest Atletico, które pokonało na wyjeździe Getafe CF. Zwycięską bramkę zdobył w 8. minucie konfrontacji Koke, któremu piłkę dograł Antoine Griezmann. Zespół z Madrytu do zrealizowania celu, tj. zajęcia 2. miejsca finiszu Primera Division, potrzebuje przynajmniej punktu w spotkaniu z SD Eibar lub potknięcia Realu Madryt z Villarrealem CF.

Komplet punktów zdobyli również piłkarze z Walencji, którzy uporali się z drużyną z Girony, a jedynego gola strzelił Luciano Vietto.