Premier League: fatalny finisz Chelsea. Tylko Liga Europy dla londyńczyków

Chelsea FC została na piątym miejscu w tabeli Premier League. Po pierwsze wskutek zwycięstwa Liverpool FC, a po drugie z powodu własnej porażki 0:3 z Newcastle United.

Andreas Christensen (z lewej) i Jamie Vardy (z prawej) Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: Andreas Christensen (z lewej) i Jamie Vardy (z prawej)
Mecz z nieco zdemobilizowanym zespołem ze środka tabeli Premier League był dla Chelsea FC ostatnią szansą na dostanie się do Ligi Mistrzów. Podopieczni Antonio Conte nie mogli sobie pozwolić na kolejne potknięcie jak w środku tygodnia, kiedy tylko zremisowali z Huddersfield Town po serii pięciu zwycięstw z rzędu.

Londyńczycy nie przegrali z Newcastle United żadnego z poprzednich pięciu meczów. Tylko jeden z nich zremisowali. Biorąc pod uwagę tak korzystny bilans trudno było spodziewać się katastrofy Chelsea.

The Blues starali się na początku zaatakować statystycznie wygodnego dla siebie przeciwnika. Odpowiadał im na prawym skrzydle Matt Ritchie, który wywalczył rzut wolny w niebezpiecznym miejscu boiska i poderwał do walki Newcastle United. Niesieni dopingiem gospodarze oddali pierwsze niebezpieczne uderzenie i Thibaut Courtois musiał się wykazać po próbie Jonjo Shelveya.

Newcastle United prezentowało się coraz lepiej z biegiem czasu, a o początkowej przewadze Chelsea nikt już na trybunach nie pamiętał. W 23. minucie niżej notowana drużyna wymierzyła londyńczykom karę za bierność i wyszła na prowadzenie 1:0. Do bramki gości trafił Dwight Gayle. Drugi kwadrans należał zdecydowanie do gospodarzy, a także w tym poprzedzającym przerwę nie pozwolili na dużo przeciwnikowi.

The Blues mieli w tym spotkaniu niewiele naprawdę dobrych fragmentów w grze. Po przerwie mógł wyrównać Olivier Giroud, jednak jego uderzenie zatrzymał w dobrym stylu Martin Dubravka. Nie wyrównał Francuz, więc trafił na 2:0 Ayoze Perez po podaniu Jonjo Shelveya w 59. minucie. Gospodarze byli w siódmym niebie. W 64. minucie potwierdzili wyższość drugim golem Ayoze Pereza.

Newcastle United - Chelsea FC 3:0 (1:0)
1:0 - Dwight Gayle 23'
2:0 - Ayoze Perez 59'
3:0 - Ayoze Perez 64'

Newcastle: Martin Dubravka - DeAndre Yedlin, Jamal Lascelles, Florian Lejeune, Paul Dummett - Jonjo Shelvey, Mohamed Diame (87' Massadio Haidara) - Matt Ritchie (72' Isaac Hayden), Ayoze Perez, Jacob Murphy - Dwight Gayle (48' Joselu)

Chelsea: Thibaut Courtois - Cesar Azpilicueta, Andreas Christensen, Gary Cahill - Victor Moses, Tiemoue Bakayoko, N'Golo Kante, Emerson Palmieri - Ross Barkley (77' Willian), Olivier Giroud (76' Alvaro Morata), Eden Hazard (82' Pedro Rodriguez)

Żółta kartka: Bakayoko (Chelsea)

Sędzia: Martin Atkinson

Czy Chelsea zawiodła w tym sezonie Premier League?