Oficjalnie: Polski mecz w Serie A!

Godzinę przed pierwszym gwizdkiem (20:45) meczu między Sampdorią, a Napoli potwierdziły się doniesienia włoskiej prasy. Po raz pierwszy w obecnym sezonie to samo spotkanie Serie A rozpocznie w wyjściowej jedenastce aż 4 polskich piłkarzy.

Maks Chudzik
Dawid Kownacki (nr 99) Getty Images / Paolo Rattini / Na zdjęciu: Dawid Kownacki (nr 99)

Mogło nawet aż 5-ciu. Jednak szkoleniowiec Napoli Maurizio Sarri postanowił posadzić na ławce rezerwowych Arkadiusza Milika. 24-latek zwykł jednak wchodzić na murawę w okolicach 60-70 minuty meczu.

Prawdopodobnie tak samo będzie i w tym przypadku. Od samego początku w barwach gości zamelduje się natomiast Piotr Zieliński dla którego będzie to 16-ty taki występ w obecnym sezonie Serie A.

Trener gospodarzy Marco Giampaolo postanowił natomiast posłać od początku spotkania całe polskie trio: Bartosz Bereszyński, Karol Linetty oraz Dawid Kownacki. To trzeci taki przypadek z rzędu.

Cieszy przede obecność ostatniego z nich. 21-letni Kownacki otrzymuje w lokalnej prasie wysokie noty za swoje występy lecz rywalizacja o miejsce w ataku genueńczyków jest wyjątkowo zażarta.

Wystarczy wspomnieć, iż nieobecny od pierwszej minuty na Stadio Luigi Ferraris duet Duvan Zapata - Fabio Quagliarella strzelił w obecnym sezonie aż 30 goli na boiskach Serie A.

Warto dodać, iż w niedzielne popołudnie 3-ch innych Polaków rozegrało spotkanie we włoskiej ekstraklasie. Bartosz Salamon i Thiago Cionek zagrali po pełne 90 minut w wyjazdowej przegranej swojego SPAL z Torino. Mariusz Stępiński natomiast wszedł na ostatnie 8 minut w starciu na stadionie Bologni. Oba mecze zakończyły się wynikami 2:1.

Jeśli Napoli nie wygra w niedzielny wieczór z Sampdorią to niezależnie od wyniku hitowego spotkania między AS Romą, a Juventusem (początek również o godz. 20:45) pożegna się z marzeniami o tytule mistrza Włoch.

Na Stadio Olimpico od pierwszej minuty w bramce "Starej Damy" zamelduje się Wojciech Szczęsny. Dla 28-latka będzie to 17-ty występ w obecnym sezonie Serie A.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Piotr Zieliński zostanie objawieniem mundialu?