Towarzysko: Holandia uratowała remis z Włochami

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Valerio Pennicino / Simone Zaza (po lewej) i Virgil van Dijk (po prawej)

Remisem 1:1 zakończył się mecz Włochów z Holendrami. Goście stan gry wyrównali na dwie minuty przed końcem. Gospodarze od 69. minuty grali w osłabieniu.

W tym artykule dowiesz się o:

Wielcy nieobecni zbliżających się mistrzostw świata w Rosji Włosi i Holendrzy zagrali w Turynie. Gospodarze już w 4. minucie trafili do siatki, ale gol Andrei Belottiego nie został uznany. Arbiter dopatrzył się spalonego.

Włosi, po zmarnowaniu kilku klarownych okazji, bramkę zdobyli w 67. minucie. Z prawej strony dogrywał Federico Chiesa, a Simone Zaza, pomimo asysty obrońcy, uderzył nie do obrony. Dwie minuty później z boiska za faul taktyczny został usunięty Domenico Criscito. Obrońca sfaulował wychodzącego na czystą pozycję rywala.

Holendrzy liczebną przewagę wykorzystali dopiero na dwie minuty przed końcem. Po dośrodkowaniu Nathan Ake głową z pięciu metrów trafił do siatki Włochów.

Włochy - Holandia 1:1 (0:0) 1:0 - Zaza 67' 1:1 - Ake 88'

Włochy: Perin - Zappacosta (58' De Sciglio), Caldara, Romagnoli, Criscito - Cristante, Jorginho (78' Baselli), Bonaventura (88' Pellegrini) - Verdi (61' Chiesa), Belotti (63' Zaza), Insigne (69' Bonucci).

Holandia: Cillessen - Hateboer (46' Janmaat), de Ligt (71' Ake), van Dijk, Blind (78' Weghorst) - de Roon (78' Promes), Vormer (69' Berghuis), Wijnaldum - Babel (82' Elia), Depay, Vilhena.

Żółte kartki: Chiesa, Zaza (Włochy) oraz Janmaat, Vormer, de Roon (Holandia).

Czerwona kartka: Criscito (Włochy) /67', za faul taktyczny/.

Sędzia: Władysław Bezborodow (Rosja).