CLJ: Lech Poznań blisko mistrzostwa. Piękny gol i solidna zaliczka z Krakowa

Lech Poznań zwyciężył 2:0 z Cracovią w pierwszym meczu finałowym Centralnej Ligi Juniorów. W perspektywie ma rewanż na własnym terenie. Pięknego gola strzelił z dystansu Łukasz Norkowski.

Michał Skóraś (z lewej) oraz Sylwester Lusiusz (z prawej) Newspix / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Michał Skóraś (z lewej) oraz Sylwester Lusiusz (z prawej)
W półfinałowych dwumeczach oba kluby strzeliły swojemu przeciwnikowi po sześć goli.

Cracovia zdemolowała Śląsk Wrocław, natomiast Lech Poznań pozbawił szansy na obronienie trofeum Legię Warszawa. Młodzi piłkarze pokazali więc, że zdobywanie goli nie sprawia im problemu i spotęgowali apetyt kibiców na widowiskowy finał.

Decydująca rozgrywka o złote medale rozpoczęła się w Krakowie. Nie minął kwadrans i obie jedenastki mogły wyjść na prowadzenie. Cracovię uratował w zamieszaniu po dośrodkowaniu jeden z obrońców, natomiast gości Bartosz Mrozek. Interweniował on jedną dłonią po płaskim uderzeniu z kilkunastu metrów.

Następnie młodzi piłkarze zwolnili na przekór statystykom i dynamicznemu początkowi. Bramkarze musieli mierzyć się przede wszystkim z dośrodkowaniami. Filip Majchrowicz oraz Bartosz Mrozek nie pozwalali sobie na pomyłki, dlatego po 45 minutach było bezbramkowo.

Krótko po przerwie Lech wypracował sobie gola. Dokładnie w 55. minucie Michał Zimmer zrobił przewagę na połowie Cracovii i obsłużył prostopadłym podaniem Huberta Sobola. Napastnik Kolejorza miał przed oczami wyłącznie bramkarza, którego ominął strzałem po ziemi na 1:0. Sobol zdobył 23. gola w sezonie i jednocześnie trzeciego w fazie pucharowej. Cała akcja bramkowa przyjezdnych była złożona z 19 podań.

Cracovii nie było stać na podobne rozegranie piłki. W jej atakach po zmianie wyniku brakowało energii, pomysłu i wykończenia. Na dodatek w 80. minucie straciła gola na 0:2 wskutek perfekcyjnego strzału z dystansu Łukasza Norkowskiego. To piękne uderzenie musiało się podobać.

Przyjezdni wykonali w Krakowie milowe kroki do zdobycia mistrzostwa. Rewanż w środę na terenie Lecha.

Cracovia - Lech Poznań 0:2 (0:0)
0:1 - Hubert Sobol 55'
0:2 - Łukasz Norkowski 78'

Cracovia: Filip Majchrowicz - Dorian Pituła, Adrian Kajpust, Radosław Kruppa, Szymon Pająk - Michał Wiśniewski, Radosław Kanach, Sylwester Lusiusz, Daniel Pik - Sebastian Strózik, Jakub Bator (70' Patryk Ochman, 82' Daniel Krzempek)

Lech: Bartosz Mrozek - Szymon Zalewski (46' Aleksander Theus), Mateusz Skrzypczak, Wiktor Pleśnierowicz, Michał Zimmer - Łukasz Norkowski, Eryk Kryg (10' Bartosz Bartkowiak), Filip Marchwiński (53' Marek Mróz, 81' Marcin Maćkowiak) - Michał Skóraś, Hubert Sobol, Paweł Tupaj

Żółte kartki: Pleśnierowicz, Theus (Lech)

Czy Lech Poznań wygra również rewanż w finale CLJ?