Widzew Łódź w II lidze!

Z piekła do nieba! Widzew Łódź przegrywał do przerwy z Sokołem Ostróda, ale w drugiej połowie strzelił trzy gole i wygrał 3:2. W następnym sezonie łodzianie zagrają w II lidze!
Dominik Polesiński
Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: kibice z Łodzi

Przez pół sezonu kibice Widzewa jak mantrę powtarzali "nigdy więcej III ligi". Oczekiwania były olbrzymie. Zatrudniono legendarnego Franciszka Smudę. Zakontraktowano dobrych piłkarzy, którzy mieli gromić kolejnych rywali, aby w ostatecznym rozrachunku być na szczycie i wywalczyć awans. Przecież tak zasłużonemu dla polskiej piłki nożnej klubowi nie przystoi snuć się po "zaściankowych ligach".

Widzew zaatakował od pierwszego gwizdka, ale robił to bardzo nieudolnie. Brakowało współpracy między piłkarzami, a jedyne zagrożenie goście stwarzali po indywidualnych akcjach. Brylowali w tym Dario Kristo i wprowadzony z ławki Daniel Świderski.

Kiedy w 35. minucie po długiej centrze w pole karne napastnik Sokoła Ostróda Kamil Smyt huknął do siatki, Widzew stracił z oczu II ligę. Zamglony obraz awansu pojawił się tuż po przerwie. Po zagraniu ręką jednego z rywali arbiter podyktował rzut karny, którego pewnie wykorzystał Mateusz Michalski. Widzewiakom wróciły nadzieję, ale animusz był chwilowy. Goście z trudem wypracowywali okazje bramkowe.

Trochę to trwało, ale "widzewski charakter" został wreszcie aktywowany. Dwa gole zdobył Daniel Świderski. Najpierw szczęśliwie przejął piłkę po rykoszecie i wykorzystał sytuację sam na sam z Maciejem Bąblem, a następnie wykończył zabójczy kontratak strzałem do pustej bramki. Sokół postraszył jeszcze w doliczonym czasie, kiedy to Marcin Kajca pięknym uderzeniem z rzutu wolnego zmniejszył prowadzenie gości.

Ostatni gwizdek sędziego był dla widzewiaków jak zbawienie. W następnym sezonie zagrają w II lidze!

Sokół Ostróda - Widzew Łódź 2:3 (1:0)
1:0 - Kamil Smyt 35'
1:1 - Mateusz Michalski (k.) 47'
1:2 - Daniel Świderski 77'
1:3 - Daniel Świderski 88'
2:3 - Marcin Kajca 90+2'

Sokół Ostróda: Maciej Bąbel - Adrian Korzeniewski, Adrian Pluta, Kamil Maternik, Kacper Wojciechowski, Marcin Paczkowski, Adrian Bieńkowski, Hubert Otręba, Marcin Kajca, Arkadiusz Kuciński, Kamil Smyt (70' Patryk Rosoliński).

Widzew Łódź: Maciej Humerski - Marcin Kozłowski (71' Marek Zuziak), Radosław Sylwestrzak, Sebastian Zieleniecki, Marcin Pigiel, Mateusz Michalski, Maciej Kazimierowicz, Dario Kristo, Daniel Mąka (37' Daniel Świderski), Marcin Pieńkowski (9' Kacper Falon), Robert Demjan (90+4' Damian Kostkowski).

Żółte kartki: Korzeniewski, Smyt, Rosoliński (Sokół) oraz Zieleniecki, Kristo, Świderski, Sylwestrzak, Zuziak, Humerski (Widzew).