Carlitos z pierwszym golem dla Legii Warszawa

Carlos Lopez zdobył pierwszą bramkę dla Legii w oficjalnym meczu. Hiszpan strzelił ostatniego gola w spotkaniu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów z Cork City (3:0).

Maciej Siemiątkowski
Carlitos Newspix / LUKASZ GROCHALA /CYFRASPORT / Na zdjęciu: Carlitos
Carlitos wszedł na boisko w 64. minucie. Hiszpan pokonał bramkarza Cork City już 24 minuty później. Napastnik ruszył do kontrataku wraz Miroslavem Radoviciem. Kapitan Legii Warszawa dograł do Carlitosa z prawej strony, ten miał dużo czasu na podjęcie decyzji i z okolic 12. metra trafił do bramki.

Poprzednie dwa gole strzelili dla mistrzów Polski Jose Kante i Miroslav Radović. Mecz zakończył się zwycięstwem Legii 3:0. W dwumeczu Wojskowi pokonali Cork City 4:0 i pewnie awansowali do II rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. W następnej fazie podopieczni Deana Klafuricia zmierzą się ze zwycięzcą rywalizacji FC Spartak Trnava - HSK Zrinjski. Druga odsłona tego dwumeczu w środę (18 lipca).

Carlos Lopez strzelił pierwszego gola dla ekipy z Warszawy trzy dni po debiucie w Superpucharze Polski. Wtedy jego drużyna przegrała 2:3 z Arką Gdynia. Hiszpan został wybrany najlepszym piłkarzem ubiegłego sezonu ekstraklasy. Ponadto został królem strzelców ligi z 24 trafieniami na koncie.

Carlitos jest zawodnikiem Legii od 5 lipca. Piłkarz został wykupiony z Wisły Kraków przez mistrzów Polski za 450 tysięcy euro. Kwota transferu może wzrosnąć nawet do 950 tysięcy euro w przypadku awansu do Ligi Mistrzów.

Czy Legia awansuje w tym sezonie do Ligi Mistrzów?