WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Cristiano Ronaldo ambasadorem centrum krwiodawstwa w Białymstoku

Cristiano Ronaldo, piłkarz Juventusu Turyn i reprezentacji Portugalii, został ambasadorem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.
Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
East News / ISABELLA BONOTTO / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

"Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Cristiano Ronaldo został ambasadorem RCKiK w Białymstoku w ramach kampanii Be The 1! Cristiano Ronaldo jest faktycznym dawcą krwi od 24 roku życia. Ogromnie cieszymy się, że swoją osobą zechciał promować ideę honorowego krwiodawstwa. Znalezienie idealnie dobranej krwi dla wielu osób jej potrzebujących nie jest łatwe. Wykracza to daleko poza grupę krwi. Dlatego każda osoba, która oddaje krew jest unikatowa. Twoja krew może być jedyna w swoim rodzaju. Z 7 miliardów mieszkańców Ziemi, dawcami mogą być osoby, które chcą uratować życie drugiego człowieka. Tak jak Cristiano Ronaldo, inspiruj i motywuj swoich znajomych do oddawania krwi i pomóż im zdać sobie sprawę jak ważny wpływ mogą mieć na życie innych ludzi. Dołącz do Cristano Ronaldo i RCKiK w Białymstoku. Oddaj krew już dziś i uratuj komuś życie. Be The 1" - czytamy w komunikacie na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

Cristiano Ronaldo tego lata zmienił Real Madryt na Juventus Turyn. Oficjalny debiut w barwach Starej Damy ma nastąpić 19 sierpnia, kiedy Juve zmierzy się z Chievo Werona w 1. kolejce Serie A.

33-latek pięciokrotnie sięgał po Złotą Piłkę. Tyle samo razy wygrywał Ligę Mistrzów, a w 2016 roku z reprezentacją Portugalii wygrał mistrzostwa Europy.

ZOBACZ WIDEO Michał Krupiński o udanej wyprawie Andrzeja Bargiela: Inspiracja dla milionów Polaków

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
rckik.bialystok.pl

Komentarze (4):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Bubix 0
  Zadeklaruję to oczywiście, ale wtedy, gdy przyjdzie normalność, czyli gdy będę mógł skorzystać z produktu, za który ludziom płacą, a i ja poprzez pokrycie przez NFZ - zapłacę. Za takie pieniądze jakie z nas golą w podatkach - łaski nie robią. Czy Wy nie rozumiecie, że nam rządzący (teraz po czy pis, czy inni będą - jeden czort) przez lata w głowach poprzestawiali i my święcie wierzymy w to, że trzeba np. pracować 8 godzin dziennie do praktycznie śmierci, a nie np. 6, że tam jakieś pkb, że musimy to, tamto. A oni nie muszą, np. być uczciwi, mogą miliardy na lewo i prawo - pkb ma się jak się ma, dług najwyżej się powiększa, a ty ośle rób, zapracowuj się. Wracając do tematu: łaski nie robią że krew będzie dla każdego potrzebującego, od tego jest opieka zdrowotna i w tym celu słono płacimy, a i rządzącym płacimy za to (przecież ich na zasadzie kontraktu, wyborami, na wykonywanie roboty wybieramy), że to poprawnie zorganizują. Zorganizowali: jeleni wykształcili. Powinni za krew po prostu płacić. Może wtedy np. 500+ nie byłoby potrzebne, a siedzący w chałupach mieliby czas na oddanie krwi, którą byśmy jeszcze i za granicę sprzedawali.
  Andrzej Roman Spoko ale jak coś mów że NIE ZGADZASZ się na transfuzję krwi.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Andrzej Roman 0
  Spoko ale jak coś mów że NIE ZGADZASZ się na transfuzję krwi.
  Bubix Niech zaczną jak w Niemczech płacić za jednorazowe oddanie krwi 100 euro (tak chyba więcej) i krew się znajdzie, a nie szukać po egidą honorowego frajerstwa darmowego surowca do produkcji choćby i osocza, a potem stacje tę krew i produkty po prostu sprzedają szpitalom tłumacząc się kosztami. To jakby producent rolny przekazał płody darmo na cele charytatywne, a organizacja rozdająca (po konfekcjonowaniu) sprzedawała żywność potrzebującym To jak wysyłasz esemesa by kogoś w leczeniu wspomóc, a fiskus dolicza do tego 22 % vatu. Skąd tylu frajerów w tym kraju? Przy niemieckiej granicy brakuje honorowego u nas krwiodawstwa - wiecie dlaczego. Rządzący drą kasę (każda władza), bo im się należy, a ty szaraku honorowo za darmo wypruwaj się. Myślcie, działajcie! zabraknie honorowców? - zaczną im płacić, zamiast choćby setki tysięcy na podróże samolotowe pani Anders "w imieniu narodu".
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Bubix 0
  Niech zaczną jak w Niemczech płacić za jednorazowe oddanie krwi 100 euro (tak chyba więcej) i krew się znajdzie, a nie szukać po egidą honorowego frajerstwa darmowego surowca do produkcji choćby i osocza, a potem stacje tę krew i produkty po prostu sprzedają szpitalom tłumacząc się kosztami. To jakby producent rolny przekazał płody darmo na cele charytatywne, a organizacja rozdająca (po konfekcjonowaniu) sprzedawała żywność potrzebującym To jak wysyłasz esemesa by kogoś w leczeniu wspomóc, a fiskus dolicza do tego 22 % vatu. Skąd tylu frajerów w tym kraju? Przy niemieckiej granicy brakuje honorowego u nas krwiodawstwa - wiecie dlaczego. Rządzący drą kasę (każda władza), bo im się należy, a ty szaraku honorowo za darmo wypruwaj się. Myślcie, działajcie! zabraknie honorowców? - zaczną im płacić, zamiast choćby setki tysięcy na podróże samolotowe pani Anders "w imieniu narodu".
  ikar A nie wpadłeś na to geniuszu że nagłośnienie tego faktu ma na celu przyciągnąć ludzi do oddawania krwi?
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×