PP: zwrot akcji na początek rozgrywek. Wisła Puławy wyrzuciła drugoligowca

Rozpoczął się centralny Puchar Polski. Pierwsi wywalczyli awans piłkarze Wisły Puławy, którzy zdobyli gola na 2:1 w doliczonym czasie meczu ze Zniczem Pruszków.

piłkarze Wisły Puławy Materiały prasowe / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Puławy
Latem 2018 roku można obserwować w praktyce, jak wygląda Puchar Polski po reformie. Przywilej albo przykry obowiązek zagrania w rundzie wstępnej ma osiem najgorszych klubów w poprzednim sezonie II ligi. Gospodarzami są te, które szczęśliwie utrzymały się na szczeblu centralnym, a podróżują już obecni trzecioligowcy.

Znicz Pruszków prowadził po siedmiu minutach meczu z Wisłą Puławy. Bartłomiej Faliszewski pokonał bramkarza po podaniu Arkadiusza Pyrki. Gospodarze byli w wygodnej sytuacji, ale ich bramkarz postanowił dodać temu meczowi dreszczyku emocji. Grzegorz Kalinowski miał przyjąć piłkę, ale odskoczyła mu ona na kilka metrów do Szymona Stanisławskiego. Gracz Znicza ratował się faulem, po którym sędzia podyktował rzut karny. Egzekutorem jedenastki był sam poszkodowany. Piłkarze zeszli do szatni przy stanie 1:1.

Puławianie zobaczyli, że są w stanie namieszać w Pruszkowie i starali się atakować po przerwie. W 72. minucie Michał Kobiałka huknął z powietrza w spojenie słupka z poprzeczką Znicza. Akcje Wisły nie przynosiły rezultatu, więc piłkarze obu drużyn oraz kibice zaczęli mentalnie przygotowywać się do dogrywki. Odwołał ją w czasie doliczonym Adrian Popiołek. Dopadł on do futbolówki po podaniu Kacpra Szymankiewicza i technicznym strzałem na 2:1 ominął Grzegorza Kalinowskiego.

Różnica poziomu między drugą a trzecią ligą w Polsce nie jest duża, dlatego Znicz Pruszków nie był murowanym faworytem. Małym faworytem jak najbardziej, ponieważ wystawił w swoim składzie kilku doświadczonych piłkarzy i dysponował atutem własnego boiska. Awansował jednak niżej notowany klub.