Kobieta też potrafi uderzyć. Piękny gol w Irlandii Północnej (wideo)

W meczu kobiecej Premiership w Irlandii Północnej padł niecodzienny gol. Billie Simpson z Cliftonville Ladies udowodniła, że ma sporo siły w nogach i pokonała bramkarkę rywali strzelając z własnej połowy.

Dawid Borek
Dawid Borek
Piłka nożna Getty Images / Michael Regan / Piłka nożna

W środę, w meczu Sion Swifts Ladies - Cliftonville Ladies, gospodynie wygrywały już 2:0 i miały zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. Plan zaczął sypać się w 74. minucie, gdy niecodziennym trafieniem popisała się Billie Simpson.

Irlandka, po dalekim wykopie bramkarki przeciwnej drużyny, bez zastanowienia uderzyła piłkę będąc na swojej połowie. Futbolówka, po pięknym locie, wpadła do siatki, a Simpson została kandydatką do autorki bramki sezonu.

Wspaniałe trafienie Simpson pobudziło Cliftonville Ladie do działania. Osiem minut później gola strzeliła Marissa Callaghan, a spotkanie zakończyło się remisem 2:2.