Real Madryt - AC Milan: Królewscy zdali ostatni sprawdzian przed superpucharem Europy

Real Madryt wygrał z AC Milan 2:1 w meczu o Trofeo Santiago Bernabeu. Za Julenem Lopeteguim pierwszy domowy mecz w roli trenera Los Blancos.

Maciej Siemiątkowski
piłkarze Realu Madryt Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt
W tym roku z Realem Madryt o Trofeo Santiago Bernabeu walczył AC Milan. Po dobrym tournee po Stanach Zjednoczonych Królewscy wrócili na swój stadion, gdzie sprostali rywalowi z Włoch. Rossoneri po raz czwarty wzięli udział w walce o ten puchar.

Kibice nie musieli czekać na pierwszą bramkę. W drugiej minucie Dani Carvajal celnie dograł na głowę Karima Benzemy, który trafił na 1:0. Chwilę później odpowiedział Gonzalo Higuain. Argentyńczyk strzelił premierowego gola w swoim debiucie w koszulce Rossonerich.

Los Blancos wyprowadził na prowadzenie tuż przed przerwą Gareth Bale. Walijczyk wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali po rzucie rożnym i mocnym uderzeniem przechytrzył Gianluigiego Donnarummę. Mediolańczycy, w szczególności przed upływem 70. minuty, mieli masę okazji pod bramką Królewskich, jednak w kluczowych momentach zawodziła ich skuteczność. Ta zemściła się na nich w samej końcówce meczu. Bramkarz odbił strzał Luki Modricia, ale był bezradny, kiedy do dobitki podszedł Borja Mayoral.

Sobotni mecz zakończył letnie przygotowania zarówno Królewskich, jak i Rossonerich. Piłkarze Julena Lopeteguiego w środę powalczą z Atletico Madryt o superpuchar Europy. Z kolei w niedzielę 19 sierpnia AC Milan zainauguruje rozgrywki Serie A meczem z Genoą.

Real Madryt - AC Milan 3:1 (2:1)
1:0 - Karim Benzema 2'
1:1 - Gonzalo Higuain 4'
2:1 - Gareth Bale 45'
3:1 - Borja Mayoral 90'

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)