Ligue 1: nie było błyskawicznego debiutu Kurzawy. Reprezentant Polski obejrzał inaugurację sezonu z ławki rezerwowych

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Francois Ne / Na zdjęciu: Rafał Kurzawa
Getty Images / Francois Ne / Na zdjęciu: Rafał Kurzawa
zdjęcie autora artykułu

Wbrew przewidywaniom francuskich mediów Rafał Kurzawa znalazł się w kadrze SC Amienc na mecz 1. kolejki Ligue 1 z Olympique Lyon (0:2). Na debiut w nowych barwach reprezentant Polski poczeka jednak do następnej okazji.

Rafał Kurzawa dołączył do drużyny ze Stade de la Licorne 6 sierpnia, czyli niespełna tydzień przed startem nowego sezonu. Trener Christophe Pelissier wiąże z polskim pomocnikiem spore nadzieje, ale odstąpił od szybkiego wrzucenia go na głęboką wodę.

- Bardzo liczymy na stałe fragmenty gry w jego wykonaniu, bo wiemy, że są perfekcyjne. Stylem gry przypomina Jerome'a Rothena, byłego piłkarza PSG. Wiemy, że Amiens to jego pierwszy klub poza Polską i staramy się mu pomagać na każdym kroku. Dostał tłumacza i nauczyciela francuskiego, mam nadzieję, że szybko się u nas zaaklimatyzuje - stwierdził Pelissier w rozmowie z "Super Expressem".

Francuskie media przewidywały, że niedzielny mecz z OL Kurzawa obejrzy z trybun albo w telewizji, tymczasem trener Amiens zabrał go ze sobą do Lyonu. Reprezentant Polski debiutu w nowych barwach się nie doczekał, ale mógł oswoić się z otoczką towarzyszącą Ligue 1.

Kolejną szansę na debiut Kurzawa będzie miał w przyszłą sobotę, kiedy jego zespół podejmie Montpellier HSC.

Olympique Lyon - Amiens SC 2:0 (1:0) 1:0 - Traore 24' 2:0 - Depay75'

ZOBACZ WIDEO Drony kluczowe przy wyprawie Andrzeja Bargiela na K2. Dostarczyły leki i zapomnianą kamerę

Źródło artykułu:
Czy Rafał Kurzawa poradzi sobie w Ligue 1?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)