Trener Amiens chwali Kurzawę. "Robi to perfekcyjnie"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Francois Nel / Staff / Na zdjęciu: Takashi Usami (na dole) oraz Rafał Kurzawa
Getty Images / Francois Nel / Staff / Na zdjęciu: Takashi Usami (na dole) oraz Rafał Kurzawa
zdjęcie autora artykułu

Trener Amiens, nowego klubu Rafała Kurzawy, jest przekonany, że reprezentant Polski to duże wzmocnienie jego drużyny. - Szukaliśmy piłkarza z doskonale ułożoną lewą nogą - ocenił Christophe Pelissier.

[tag=26570]

Rafał Kurzawa[/tag] wreszcie znalazł nowy klub. Kilka dni temu najlepszy asystent ostatniego sezonu Lotto Ekstraklasy podpisał kontrakt z Amiens SC, występującym w Ligue 1.

Wprawdzie wielu kibiców jest rozczarowanym wyborem, ich zdaniem, tak przeciętnego klubu, jednak wydaje się, że reprezentant Polski trafił do drużyny, gdzie będzie miał duże szanse na regularne występy. A Ligue 1 to przecież liga mistrzów świata.

Trener Amiens SC Christophe Pelissier wyznał w rozmowie z "Super Expressem", że Kurzawa jest zawodnikiem o dokładnie takim profilu, jakiego szukał. - Szukaliśmy piłkarza o takim profilu. Pomocnika z doskonale ułożoną lewą stopą, potrafiącego grać w systemie 4-4-2 z lewej strony. Bardzo liczymy na stałe fragmenty gry w jego wykonaniu, bo wiemy, że są perfekcyjne - ocenił szkoleniowiec.

Co ciekawe, na pytanie o zawodnika, do którego można porównać Kurzawę, Pelissier odpowiedział nazwiskiem byłej gwiazdy francuskiej ekstraklasy. - Kogo przypomina stylem gry? Myślę, że dobrym przykładem byłby Jerome Rothen, były piłkarz PSG - powiedział.

Pelissier zdradził, że klub od początku pomaga Polakowi w aklimatyzacji i robi wszystko, by ten miał na głowie jedynie grę w piłkę. - Wiemy, że Amiens to jego pierwszy klub poza Polską i staramy się mu pomagać na każdym kroku. Dostał tłumacza i nauczyciela francuskiego, mam nadzieję, że szybko się u nas zaaklimatyzuje - podsumował.

ZOBACZ WIDEO Marcin Lewandowski: Udowodniłem, że jestem w światowym topie

Źródło artykułu: