II liga: potknięcie Radomiaka Radom. Mocne finisze Pogoni Siedlce i Gryfa Wejherowo

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Aleksandra Krzemińska / Na zdjęciu: piłkarze Radomiaka Radom
Newspix / Aleksandra Krzemińska / Na zdjęciu: piłkarze Radomiaka Radom

Radomiak Radom przegrał 0:1 z Rozwojem Katowice. To największa niespodzianka 6. kolejki II ligi. Wygrane w końcówce zapewniły sobie zespoły Pogoni Siedlce oraz Gryfa Wejherowo.

Radomiak Radom został trafiony w 77. minucie przez Kamila Łączka, który strzelił celnie po podaniu Damiana Niedojada. Rozwój Katowice odniósł kosztem radomian dopiero pierwsze zwycięstwo w sezonie. Dzięki trzem punktom ewakuował się ze strefy spadkowej. Przyjezdni stracili szansę, by przeskoczyć na miejsce premiowane awansem.

Paweł Sikora, trener Pogoni Siedlce stanowczo skomentował poprzednią porażkę swoich podopiecznych 0:3 ze Zniczem Pruszków. Można przypuszczać, że mocne słowa padły nie tylko na konferencji prasowej, ale również w szatni. Pogoń zareagowała pozytywnie, zrehabilitowała się i zwyciężyła 2:0 na terenie Stali Stalowa Wola. Oba gole padły w ostatnim kwadransie po strzałach doświadczonych Tomasza Margola i Adriana Paluchowskiego.

Trenerzy Gryfa Wejherowo i Błękitnych Stargard wystawili identyczne jedenastki jak w poprzedniej kolejce, choć tylko drużyna Adama Topolskiego odniosła w niej zwycięstwo. Gryf starał się poprawić po porażce 1:3 z Widzewem Łódź i w pierwszej połowie sprawiał lepsze wrażenie od stargardzian. Nie wykorzystywał jednak swoich sytuacji podbramkowych. Podobnie jak Pogoń rozstrzygnął mecz w jego końcówce. W 84. minucie Krzysztof Wicki główkował celnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a w doliczonym czasie Maciej Koziara zmienił wynik na 2:0.

Po efektownych wygranych w poprzedniej kolejce beniaminkowie Widzew Łódź i Elana Toruń zagrali na wyjeździe. Musieli zadowolić się remisem. Niepocieszeni po kompromisowym 2:2 z ROW-em 1964 Rybnik są zawodnicy z Łodzi, ponieważ stracili drugiego gola w 88. minucie. Elana zremisowała bezbramkowo z Resovią, która podzieliła się punktami z drugim przeciwnikiem z rzędu.

Istotne dla sytuacji na dole tabeli było starcie Olimpii Elbląg ze Skrą Częstochowa. Drużyna Adama Borosa wygrała dotychczas tylko jedno z pięciu spotkań, a beniaminek nie jest w stanie pokonać nikogo. Piłkarzom towarzyszyło duże napięcie, czego efektem były faule i kartki. Meczu nie dokończył z powodu dwóch żółtych kartoników Krzysztof Napora. Wygrała 1:0 Olimpia dzięki trafieniu Jakuba Bojasa w 28. minucie. Skra została na dnie tabeli z kompletem sześciu porażek.

W Łęcznej zmierzyły się kluby, które w tej dekadzie występowały w Lotto Ekstraklasie. Tydzień temu Górnik stracił prowadzenie w tabeli i próbował je odzyskać dzięki zwycięstwu z GKS-em Bełchatów. Zadania nie wykonał. W 28. minucie stracił gola wskutek strzału Emila Thiakane. Górnika było stać tylko na doprowadzenie do remisu 1:1. Piątego gola w sezonie zdobył prowadzący w klasyfikacji snajperów Patryk Szysz.

Łęcznianie pozostają na trzeciej lokacie w tabeli. Wyprzedzają ich Olimpia Grudziądz po bezbramkowym remisie z Ruchem Chorzów, a także Siarka Tarnobrzeg po kompromisowym 2:2 ze Zniczem Pruszków. Lider z Podkarpacia dopadł zespół z Mazowsza w doliczonym czasie. Po dwa gole w tej konfrontacji zdobyli Paweł Tarnowski i Kamil Radulj.

6. kolejka II ligi:

Rozwój Katowice - Radomiak Radom 1:0 (0:0) 1:0 - Kamil Łączek 77'

Stal Stalowa Wola - Pogoń Siedlce 0:2 (0:2) 0:1 - Tomasz Margol 78' 0:2 - Adrian Paluchowski 85'

Gryf Wejherowo - Błękitni Stargard 2:0 (0:0) 1:0 - Krzysztof Wicki 84' 2:0 - Maciej Koziara 90'

ROW 1964 Rybnik - Widzew Łódź 2:2 (1:0) 1:0 - Jan Janik (k.) 40' 1:1 - Konrad Gutowski 61' 1:2 - Radosław Sylwestrzak 69' 2:2 - Krystian Kujawa 88'

Resovia - Elana Toruń 0:0

Olimpia Elbląg - Skra Częstochowa 1:0 (1:0) 1:0 - Jakub Bojas 28'

Górnik Łęczna - GKS Bełchatów 1:1 (0:1) 0:1 - Emile Thiakane 28' 1:1 - Patryk Szysz 69'

Olimpia Grudziądz - Ruch Chorzów 0:0

Znicz Pruszków - Siarka Tarnobrzeg 2:2 (0:1) 0:1 - Kamil Radulj 33' 1:1 - Paweł Tarnowski 46' 2:1 - Paweł Tarnowski 87' 2:2 - Kamil Radulj (k.) 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Radomiak będzie na miejscu premiowanym awansem po rundzie jesiennej?