Premier League: Manchester United rozbity! Tottenham wygrał na Old Trafford 3:0

Szok i niedowierzanie na Old Trafford. Manchester United doznał drugiej porażki z rzędu w Premier League, ulegając u siebie Tottenhamowi Hotspur aż 0:3.

Szymon Mierzyński
Jesse Lingard i Eric Dier Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Jesse Lingard i Eric Dier
Pierwsza połowa nie wskazywała na kłopoty gospodarzy, bo to oni prezentowali się lepiej i nacierali na bramkę Hugo Llorisa. Brakowało im właściwie tylko skuteczności. Koguty za to w ofensywie praktycznie nie istniały. Ekipa Mauricio Pochettino przeżywała ciężkie chwile i kilka razy dopisało jej szczęście.

Po przerwie jednak wszystko się odwróciło i Tottenham stać było na chwilowy szturm, który całkowicie odwrócił losy meczu. W 50. minucie Harry Kane perfekcyjnie główkował po rzucie rożnym, a już dwie minuty później Lucas Moura wykorzystał płaskie dogranie Christiana Eriksena i uderzył przy słupku tak, że David de Gea był bez szans.

Piorunujące 120 sekund przyniosło gościom dwubramkowe prowadzenie i Manchester United znalazł się pod ścianą. Jose Mourinho próbował ratować sytuację, wprowadzając do gry Alexisa Sancheza czy Marouane'a Fellainiego. Te roszady niewiele jednak dały, bo drużynie portugalskiego menedżera wciąż brakowało skuteczności.

W 84. minucie natomiast było już po zawodach. Lucas Moura skompletował wówczas dublet, najpierw kapitalnie mijając Chrisa Smallinga, a potem posyłając piłkę do siatki idealnie przy dalszym słupku.

Tottenham wprawił wszystkich w osłupienie, wygrał na Old Trafford aż 3:0 i wdrapał się na 2. miejsce w tabeli. Czerwone Diabły zaś mają niemały problem. To dla nich druga porażka z rzędu i już można powiedzieć, że zaliczyły falstart.

Manchester United - Tottenham Hotspur 0:3 (0:0)
0:1 - Harry Kane 50'
0:2 - Lucas Moura 52'
0:3 - Lucas Moura 84'

Manchester United: David de Gea - Ander Herrera (55' Alexis Sanchez), Chris Smalling, Phil Jones (58' Victor Lindelof), Antonio Valencia, Paul Pogba, Nemanja Matić (61' Marouane Fellaini), Fred, Luke Shaw, Jesse Lingard, Romelu Lukaku.

Tottenham Hotspur: Hugo Lloris - Kieran Trippier (76' Serge Aurier), Toby Alderweireld, Jen Vertonghen, Danny Rose (81' Ben Davies), Eric Dier, Moussa Dembele, Christian Eriksen, Dele Alli, Lucas Moura, Harry Kane (89' Harry Winks).

Żółte kartki: Ander Herrera, Antonio Valencia (Manchester United) oraz Lucas Moura, Harry Kane, Danny Rose (Tottenham Hotspur).

Sędzia: Craig Pawson.

Która drużyna zajmie na koniec sezonu wyższe miejsce w tabeli?