Primera Division: Villarreal wciąż bez wygranej, Eibar przełamał passę

Villarreal przegrał na swoim stadionie z Gironą 0:1 po trafieniu Cristhiana Stuaniego. Gorycz porażki w piątek musieli uznać również piłkarze Realu Sociedad, którzy ulegli Eibarowi.

Maciej Siemiątkowski
piłkarze Villarreal CF East News / STANISLAV FILIPPOV/AFP/East News / Na zdjęciu: piłkarze Villarreal CF
Można już mówić, że Villarreal ma drobny problem z Gironą. Żółta Łódź Podwodna po raz drugi z rzędu uległa na swoim stadionie ekipie z Katalonii. Gospodarze szczególnie w pierwszej połowie nie mogli narzekać na brak okazji do strzelenia gola. Zdążyli nawet trafić do siatki, ale Karl Toko Ekambi był na spalonym, co dostrzegli arbitrzy VAR.

Tego problemu nie miał w 54. minucie Cristhian Stuani. Urugwajczyk udanie wyszedł do podania prostopadłego i podcięciem piłki przechytrzył bramkarza. Villarreal próbował odrobić niewielką stratę. W odwecie Santi Cazorla przymierzył z woleja, ale pomylił się o centymetry. Później próbował poprawić Alfonso, którego strzał odbił się rykoszetem od obrońcy i odbił się od słupka. Ostatecznie gospodarze musieli przełknąć gorycz porażki. Villarreal w tym sezonie Primera Division wciąż nie wygrał ani jednego meczu.

Swoją nieszczęśliwą passę przerwał za to Eibar. Piłkarze Jose Luisa Mendilibara pokonali rzutem na taśmę Real Sociedad 2:1. Eibar zawdzięcza zwycięstwo Marcowi Cardonie i Charlesowi, który trafił do siatki w doliczonym czasie gry. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu i jedyną dla Sociedad zdobył Willian Jose z rzutu karnego.

Remisem zakończyło się za to spotkanie otwierające trzecią kolejkę. Getafe zremisowało bezbramkowo u siebie z Realem Valladolid. W obu ekipach zawiodła skuteczność. Do przerwy przyjezdni mogli prowadzić 1:0, gdyby nie kapitalna parada David Sorii, podczas gdy Valladolid chciał zagrozić po rozegraniu z rzutu rożnego. Bramkarz Getafe czuwał również po przerwie, kiedy obronił groźne próby Toniego Villi (strzał głową) i Enesa Unala (płaski strzał). Gospodarze mogli zemścić się w 73. minucie, ale Nemanja Maksimović trafił w słupek.

Mecze Primera Division na żywo można oglądać również w Internecie i na urządzeniach mobilnych. Cały sezon dostępny na kanałach Eleven Sports na platformie WP Pilot.

0:1 - Cristhian Stuani 54'

Oglądaj mecz FC Barcelona - Valencia CF na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)