Czerwona seria Legii Warszawa. Już pięć wykluczeń w obecnym sezonie

Słabe wyniki nie są jedynym problemem Legii Warszawa w sezonie 2018/2019. Piłkarze mistrza Polski bardzo często nie wytrzymują nerwowo i zebrali już pięć czerwonych kartek.

Szymon Mierzyński
piłkarze Legii Warszawa Newspix / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
Fatalna seria zaczęła się 31 lipca w rewanżowym pojedynku II rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów ze Spartakiem Trnava, gdy arbiter wyrzucał z boiska Marko Vesovicia, a potem Domagoja Antolicia. Drużyna prowadzona jeszcze przez Deana Klafuricia zwyciężyła 1:0, tyle że wcześniej poległa u siebie 0:2 i ten wynik nic jej nie dał.

Następnie dwukrotnie czerwone kartki oglądał Inaki Astiz (w pierwszej potyczce z luksemburskim Football 1991 Dudelange i ligowym pojedynku z Wisłą Płock), a ostatnie jak dotąd wykluczenie to "zasługa" Michała Pazdana, który opuścił boisko już w 12. minucie niedzielnego meczu 7. kolejki Lotto Ekstraklasy z Cracovią.

Wszystkie te przypadki pokazały jedną istotną prawidłowość: gdy Legia traci zawodnika, nie potrafi osiągnąć korzystnego rezultatu. Wygrała wprawdzie na Słowacji, lecz tamten wynik nie dał jej awansu. W dwóch innych przypadkach doznała klęsk - najpierw z rywalem z Luksemburga, później u siebie z Wisłą Płock, zaś remis z Pasami też trudno uznać za pozytyw, wszak zespół Michała Probierza w obecnym sezonie spisuje się beznadziejnie i w siedmiu kolejkach nie odniósł ani jednego zwycięstwa.

W najbliższych dniach legioniści humorów sobie nie poprawią, bo zaczyna się przerwa reprezentacyjna. Po niej natomiast - w niedzielę 16 września o godz. 18.00 - ekipa Ricardo Sa Pinto podejmie w klasyku Lecha Poznań.

Czerwone kartki piłkarzy Legii Warszawa w sezonie 2018/2019:

Data Rozgrywki Mecz Zawodnik
31.07.2018 II runda el. LM Spartak Trnava - Legia (0:1) Marko Vesović 37'
Domagoj Antolić 85'
09.08.2018 III runda el. LE Legia - Football 1991 Dudelange (1:2) Inaki Astiz 44'
26.08.2018 Lotto Ekstraklasa Legia - Wisła Płock (1:4) Inaki Astiz 62'
02.09.2018 Lotto Ekstraklasa Cracovia - Legia (0:0) Michał Pazdan 12'

* Po zakończeniu rewanżu z Football 1991 Dudelange (2:2) w III rundzie eliminacyjnej Ligi Europy czerwoną kartkę otrzymał Michał Kucharczyk.

Czy w meczu z Lechem Legia uniknie czerwonych kartek?