Piękna asysta "krzyżakiem" Luisa Suareza (wideo)

Reprezentacja Urugwaju rozbiła Meksyk (4:1) w towarzyskim meczu, a wielkie spotkanie rozegrał Luis Suarez. Zdobył piękną bramkę z rzutu wolnego, sprytnie wykonał rzut karny, a także dołożył asystę "krzyżakiem".

Bartosz Zimkowski
Luis Suarez Getty Images / Bob Levey / Na zdjęciu: Luis Suarez
Luis Suarez w 32. minucie dał prowadzenie Urugwajowi po kapitalnie wykonanym rzucie wolnym z około 25 metrów. Jeszcze przed przerwą zdobył gola na 3:1. Chwilę wcześniej bramkarz próbował wyprowadzić go z równowagi, ale Suarez odegrał się w najlepszy możliwy sposób, podcinając piłkę. Kropkę nad "i" napastnik Barcelony postawił w 59. minucie, gdy fantastycznym "krzyżakiem" podał do Maximiliano Pereiry, który zdobył bramkę na 4:1.