Fortuna I liga: koszmarna forma Bruk-Betu Termaliki. Mariusz Rumak triumfuje

Mariusz Rumak poprowadził Odrę Opole do zwycięstwa 4:1 ze swoim byłym klubem Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Drużyna spod Tarnowa zadomawia się na dnie tabeli.

Paweł Baranowski i Vladislavs Gutkovskis Newspix / Mirosław Szozda / Na zdjęciu: Paweł Baranowski i Vladislavs Gutkovskis
Trener Mariusz Rumak delegował na boisko identyczną jedenastkę jak w wygranym 3:0 meczu z Chrobrym Głogów. Ponownie nie zawiódł się na swoich wybrańcach. Odra Opole pokazała, że jej forma nie prysła w przerwie reprezentacyjnej.

Siłą opolan są ostatnio skuteczni skrzydłowi. Krzysztof Janus oraz Mariusz Rybicki zdobyli w piątek gola z dystansu. Uderzenie tego drugiego z rzutu wolnego było bardzo eleganckie. Dzieła zniszczenia Bruk-Bet Termaliki dopełnili Rafał Niziołek i Jakub Moder. Honorowego gola dla przyjezdnych zdobył Vladislavs Gutkovskis. Łotysz jest w zasadzie jednym spośród niecieczan w tym sezonie, który stanowi jakiekolwiek zagrożenie dla przeciwników. Gutkovskis trafił do siatki po raz czwarty w rozgrywkach.

Forma pozostałych spadkowiczów z Lotto Ekstraklasy jest koszmarna. Bruk-Bet Termalica zbierał w tym sezonie pozytywne recenzje za grę, ale teraz również ona jest adekwatna do wyników. Pomarańczowi są na ostatnim miejscu w tabeli z bilansem jedno zwycięstwo, dwa remisy oraz sześć porażek. Bez natychmiastowej pobudki jedynym celem klubu będzie utrzymanie.

Przed piątkowymi spotkaniami postawiliśmy pytanie, czy chociaż jedna drużyna z duetu Bruk-Bet Termalica i GKS Katowice opuści strefę spadkową. Okazało się, że obie zostają w zagrożonym rejonie tabeli. Podopieczni Jacka Paszulewicza przegrali 0:2 z Chrobrym Głogów. Obie bramki stracili w końcówce regulaminowego czasu. Wcześniej stracili Jakuba Wawrzyniaka. Były reprezentant Polski z powodu kontuzji zszedł z boiska już w pierwszej połowie.

Trener Kazimierz Moskal dostał nagrodę za odważny ruch. Po beznadziejnej pierwszej części w meczu Puszczy Niepołomice z ŁKS-em Łódź wprowadził z ławki rezerwowych drugiego napastnika Jewhena Radionowa za Mateusza Gamrota. ŁKS wykorzystał ofensywne ustawienie i po przerwie zmienił wynik na 2:0. Wygrana pozwoliła mu wyprzedzić niepołomiczan w tabeli. W fantastycznej formie jest Daniel Ramirez. Pomocnik beniaminka ma sześć punktów w klasyfikacji kanadyjskiej. Jednego gola zdobył, przy pięciu asystował.

Samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców jest z kolei Martin Adamec. Pomocnik wypożyczony z Jagiellonii Białystok do Wigier Suwałki trafił do siatki po raz piąty w sezonie. Gol Słowaka dał podopiecznym Kamila Sochy remis 1:1 z Wartą Poznań. Zieloni dogonili przeciwnika w 81. minucie.

Pozostałe mecze 10. kolejki w sobotę i w niedzielę.