II liga: Olimpia Grudziądz pilnuje prowadzenia, małe derby dla Resovii

Olimpia Grudziądz pozostała liderem II ligi dzięki zwycięstwu 2:1 z Rozwojem Katowice. Cztery gole strzelił Widzew Łódź, a trzy Resovia w małych derbach Podkarpacia.

Piłka nożna Materiały prasowe / Piłka nożna
W poprzedniej kolejce Olimpia Grudziądz została liderem dzięki zwycięstwu z imienniczką z Elbląga. Jej kolejny przeciwnik Rozwój Katowice został tego samego dnia czerwoną latarnią ligi. Biało-Zieloni pokonali rywala z przeciwnego bieguna tabeli 2:1, ale nie była to wygrana bezproblemowa. Olimpia zdobyła decydującego gola dopiero w 89. minucie dzięki strzałowi Mateusza Marca. Sprawniej niż grudziądzanie poradził sobie ze swoim przeciwnikiem Widzew Łódź. Już w 39. minucie wicelider prowadził 4:0 z Błękitnymi Stargard. Przyjezdni odpowiedzieli dwoma trafieniami, ale to pozwoliło wyłącznie uratować się przed kompromitacją.

W Rzeszowie doszło do małych derbów Podkarpacia. Po siedmiu kolejkach bez zwycięstwa Resovia wygrała dwa mecze z rzędu i wydostała się ze strefy spadkowej. Podbudowana przełamaniem gościła byłego lidera Siarkę Tarnobrzeg. Do 50. minuty w tej konfrontacji było bezbramkowo. Na decydujące przyspieszenie było stać beniaminka, który wypunktował Siarkę do stanu 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu był Przemysław Pyrdek, który zdobył dwa gole.

Do pierwszej w tym sezonie zmiany trenera doszło w Stalowej Woli. Krzysztof Łętocha dobrze wystartował ze swoimi podopiecznymi, ale w ostatnich tygodniach ich forma pozostawiała już dużo do życzenia. Następcą Łętochy został Wojciech Fabianowski. Zadebiutował on w pojedynku z Ruchem Chorzów i mógł być z tego pierwszego spotkania zadowolony umiarkowanie. Stalówka zremisowała z Niebieskimi 2:2, choć dwukrotnie wychodziła na prowadzenie. Za każdym razem dopadał gospodarzy Artur Balicki.

Małym przegranym dnia jest Radomiak Radom, który w meczu z ROW-em 1964 Rybnik zmarnował dwubramkowe prowadzenie. Pocieszeniem dla podopiecznych Dariusza Banasika jest fakt, że punkt za remis 2:2 pozwolił przesunąć się na miejsce premiowane awansem. Dużym przegranym soboty jest z kolei GKS Bełchatów, którego porażka 0:1 ze Zniczem Pruszków to pierwsza w sezonie. W lidze nie ma już więc klubu niepokonanego.

10. kolejka II ligi:

Rozwój Katowice - Olimpia Grudziądz 1:2 (1:1)
1:0 - Michał Płonka 21'
1:1 - Piotr Witasik 33'
1:2 - Mateusz Marzec 89'

Widzew Łódź - Błękitni Stargard 4:2 (4:1)

3:0 - Przemysław Pyrdek 76'

Stal Stalowa Wola - Ruch Chorzów 2:2 (1:0)
1:0 - Adrian Dziubiński 25'
1:1 - Artur Balicki 50'
2:1 - Grzegorz Janiszewski 84'
2:2 - Artur Balicki 88'

ROW 1964 Rybnik - Radomiak Radom 2:2 (0:1)
0:1 - Patryk Mikita 45'
0:2 - Rafał Makowski 53'
1:2 - Michał Rostkowski 81'
2:2 - Kamil Spratek 90'

Znicz Pruszków - GKS Bełchatów 1:0 (1:0)
1:0 - Marcin Smoliński (k.) 43'

Elana Toruń - Pogoń Siedlce 3:0 (2:0)
1:0 - Mariusz Kryszak (k.) 38'
2:0 - Filip Kozłowski 45'
3:0 - Jan Andrzejewski 78'

Górnik Łęczna - Olimpia Elbląg 2:1 (1:1)
1:0 - Patryk Szysz (k.) 38'
1:1 - Anton Kołosow 42'
2:1 - Paweł Wojciechowski 58'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Olimpia Grudziądz będzie liderem po rundzie jesiennej?