Primera Division: Barcelonie wystarczyły trzy minuty

Trzy minuty wystarczyły Barcelonie, aby odwrócić losy meczu. Mistrzowie Hiszpanii do przerwy przegrywali 0:1, ale między 63. i 66. minutą zdobyli dwa gole. To wystarczyło do wyjazdowej wygranej z Realem Sociedad.

Michał Piegza
piłkarze FC Barcelona Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelona
Barcelona do tej pory nie zawodziła. W meczu z Realem Sociedad miała spokojnie sięgnąć po komplet punktów. Goście jednak do spotkania podeszli zbytnio rozluźnieni. O 1. połowie mistrzowie Hiszpanii chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Barcelona grała w jednostajnym tempie, co ułatwiało rywalom rozbijanie ich akcji.

Real Sociedad czekał na swoją szansę i doczekał się jej po stałym fragmencie. W 12. minucie po dograniu z rzutu wolnego, błąd defensywy gości wykorzystał Aritz Elustondo, który mocnym strzałem z dziesięciu metrów trafił do bramki.

Barcelona długo nie potrafiła stworzyć zagrożenia pod bramką gospodarzy. Udało jej się to dopiero w 36. minucie. Po dograniu z rogu głową tuż obok słupka uderzył Gerard Pique. Obrońca kolejną okazję miał pięć minut później, jednak górą był bramkarz, który odbił strzał z kilku metrów.

Po zmianie stron gospodarze wciąż robili swoje, a Barcelona nie kwapiła się do szturmu na bramkę. To Real powinien pogrążyć gości. Jednak Marc-Andre ter Stegen okazał się lepszy w sytuacjach sam na sam z zmarnowali Mikel Oyarzabal oraz Juanmi.

Zepsute okazje zemściły się na gospodarzach. W 63. minucie po rzucie rożnym piłka w zamieszaniu spadła pod nogi Luisa Suareza, a ten uderzył mocno pod poprzeczkę. Trzy minuty później mistrzowie Hiszpanii zadali drugi cios. Po rzucie rożnym bramkarz zaliczył pusty przelot, a obrońca źle wybił piłkę. Dopadł do niej Ousmane Dembele i uderzył do bramki.

Wydawało się, że Barcelona dowiezie skromne prowadzenie do końca. Goście mogli jednak je stracić w 86. minucie. Juanmi miał przed sobą tylko bramkarza, jednak głową uderzył niecelnie. Na więcej Realu nie było już stać.

Real Sociedad - FC Barcelona 1:2 (1:0)
1:0 - Elustondo 12'
1:1 - Suarez 63'
1:2 - Dembele 66'

Real Sociedad: Geronimo Rulli - Joseba Zaldua, Aritz Elustondo, Hector Moreno, Theo Hernandez - Asier Illarramendi (81' Mikel Merino) - Igor Zubeldia Elorza, Ruben Pardo (82' Luca Sangalli), David Zurutuza (73' Bautista Orgilles Jon) -  Mikel Oyarzabal, Juanmi.

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Nelson Semedo (46' Philippe Coutinho), Gerard Pique, Samuel Umtiti, Jordi Alba - Sergi Roberto, Ivan Rakitić, Rafinha (57' Sergio Busqiets) - Lionel Messi, Luis Suarez, Ousmane Dembele (77' Arturo Vidal).

Żółte kartki: Illarramendi, Zurutuza (Sociedad) oraz Umtiti (Barcelona).

Sędzia: Carlos Del Cerro.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
FC Barcelona wygra w bieżącym sezonie rozgrywki Ligi Mistrzów?