Krzysztof Piątek wyrównał rekord sprzed 70 lat! Polski piłkarz bohaterem Genui

Polsk napastnik nie zwalnia tempa! Krzysztof Piątek po trzech kolejkach ligi włoskiej ma już na swoim koncie cztery bramki.

Marek Bobakowski
Krzysztof Piątek Getty Images / Paolo Rattini / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek w niedzielę (16.09.) zdobył już czwartego gola w obecnym sezonie ligi włoskiej. Dzięki trafieniu polskiego napastnika Genoa pokonała (1:0) Bolognę. W 70. minucie tego spotkania Polak pięknym strzałem wykończył podanie od Domenico Criscito. Kibice Genoi byli tym bardziej zadowoleni, że gol Piątka przerwał ponad pięcioletnią, fatalną serię bez wygranej. Przy okazji Polak wrócił na pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców Serie A. Z czterema bramkami prowadzi w tej klasyfikacji wspólnie z Gregoire Defrelem.

Dzięki doskonałej i - co ważniejsze - skutecznej grze polskiego piłkarza Genoa zajmuje po czterech kolejkach wysokie, siódme miejsce. A trzeba pamiętać, że ta ekipa ma jeden rozegrany mecz mniej. Teoretycznie może nawet wskoczyć do pierwszej trójki.

Jak poinformował profil (na Twitterze) OptaPaolo, który specjalizuje się w różnego rodzaju statystykach piłkarskich, Piątek pobił rekord. Rekord z brodą.

Okazuje się, że tak skutecznego startu sezonu ligowego nie miał żaden piłkarz Genoi od... 70 lat. Po raz ostatni w sezonie 1948/49 czterema bramkami po trzech kolejkach mógł się pochwalić Juan Carlos Verdeal. Zmarły w 1999 roku Argentyńczyk spędził we włoskiej drużynie cztery lata (1946-50), rozegrał blisko 100 meczów i zdobył 31 goli.

Liga Włoska dostępna na żywo w Internecie i urządzeniach mobilnych! Sezon 2018/2019 pokazywany będzie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Krzysztof Piątek zostanie królem strzelców ligi włoskiej?