Serie A: AC Milan nie popisał się na Sardynii. Premierowa bramka Gonzalo Higuaina

Pierwszy w sezonie gol Gonzalo Higuaina wystarczył Milanowi do zremisowania 1:1 z Cagliari Calcio. Drużyna z Mediolanu jest dopiero na 15. miejscu w tabeli.

Gonzalo Higuain Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Gonzalo Higuain
Gennaro Gattuso wściekał się, kiedy oglądał grę swoich podopiecznych w kwadransie otwierającym mecz. Gospodarze rzucili się do szalonego ataku, zastosowali wysoki pressing, a Rossoneri kompletnie spanikowali. Cagliari Calcio stworzyło sobie kilka sytuacji podbramkowych, a jedną z nich wykorzystało.

W 4. minucie pierwszego występu po zawieszeniu zdobył gola Joao Pedro. Brazylijczyk dopadł do piłki sekundę po tym jak Gianluigi Donnarumma sparował ją na słupek po uderzeniu z dystansu. Reprezentant Włoch ponownie podjął interwencję, ale strzału Brazylijczyka już nie sparował poza światło bramki. Joao Pedro nie grał w meczach o stawkę od 13 maja. Jak łatwo zauważyć "półroczna" dyskwalifikacja za stosowanie niedozwolonych substancji trwała cztery miesiące z rzędu. Joao Pedro zdążył przez ten czas nabrać dużego apetytu.

Podobnej ochoty do grania nie przejawiali piłkarze z Mediolanu. Z czasem oddalili grę od własnego pola karnego, ale po przeciwnej stronie boiska szans na wyrównanie było niewiele. Od czasu do czasu podrywali się Suso i Giacomo Bonaventura, ale to nie wystarczyło. Brakowało w centrum wydarzeń Gonzalo Higuaina.

Milan musiał zagrać lepiej w drugiej połowie. Tym razem to podopieczni Gattuso ruszyli wściekle do przodu. Był to efekt monologu szkoleniowca w szatni. W 55. minucie Gonzalo Higuain dopadł do futbolówki w polu karnym po przechwycie Francka Kessiego, wymanewrował Alessio Cragno i zdobył gola na 1:1. Pierwsza bramka Argentyńczyka po transferze z Juventusu do Milanu to jednocześnie jego ósma w karierze przeciwko Cagliari. Higuain przełamał się kilka godzin później niż zrobił to Cristiano Ronaldo w Turynie.

Z ławki rezerwowych na boisko wbiegli Tiemoue Bakayoko, Samuel Castillejo oraz Diego Laxalt. Drużyna z Sardynii koncentrowała się w tym fragmencie meczu na bronieniu bramkowego remisu. Z kolei Milan nie był w stanie po raz drugi wepchnąć futbolówki do siatki przeciwnika. Po remisie 1:1 podopieczni Gattuso są na dopiero 15. miejscu w tabeli. Zanim spróbują poprawić swoje położenie w Serie A zagrają w Lidze Europy z Football 1991 Dudelange.

Cagliari Calcio - AC Milan 1:1 (1:0)
1:0 - Joao Pedro 4'
1:1 - Gonzalo Higuain 55'

Cagliari: Alessio Cragno - Darijo Srna, Filippo Romagna, Ragnar Klavan, Simone Padoin - Lucas Castro (84' Daniele Dessena), Filip Bradarić, Nicolo Barella - Joao Pedro (64' Marco Sau) - Leonardo Pavoletti, Diego Farias (52' Artur Ionita)

Milan: Gianluigi Donnarumma - Davide Calabria, Mateo Musacchio, Alessio Romagnoli, Ricardo Rodriguez (85' Diego Laxalt) - Franck Kessie, Lucas Biglia, Giacomo Bonaventura (66' Tiemoue Bakayoko) - Suso, Gonzalo Higuain, Hakan Calhanoglu (73' Samu Castillejo)

Żółte kartki: Srna (Cagliari) oraz Kessie (Milan)

Sędzia: Rosario Abisso