Szczęście czy frustracja? Zagadkowa reakcja Salaha na zwycięską bramkę Liverpoolu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: Mohamed Salah
Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: Mohamed Salah

Roberto Firmino został bohaterem Liverpoolu, strzelając zwycięską bramkę w meczu z Paris Saint-Germain (3:2). Reakcja Mohameda Salaha na tego gola? Rzut butelką. Pytanie: czy w geście frustracji, czy radości.

Po tym, jak Roberto Firmino w drugiej minucie doliczonego czasu gry strzelił zwycięską bramkę dla Liverpoolu, telewizyjne kamery zarejestrowały reakcję Mohameda Salaha. Ten rzucił butelką z wodą o ziemię, wywołując spore poruszenie w mediach społecznościowych. Kibice starają się odczytać przekaz Egipcjanina.

Część z fanów uważa, że Salah trzasnął butelką z frustracji, że to Firmino, a nie on, strzelił kluczowego gola dla The Reds. Inni zaś sądzą, że w ten sposób gwiazdor Liverpoolu wyraził swoje szczęście z triumfu.

- Wygląda na to, że Salah nie jest zadowolony z trafienia Firmino w ostatniej minucie - pisze jeden z kibiców na Twitterze. - Faktycznie Salah jest zdenerwowany na to, że Liverpool wygrał? - zastanawia się drugi.

Spostrzegawczy fani dostrzegli, że nim Salah rzucił butelką, tuż po golu Firmino podniósł ręce do góry, okazując radość z trafienia Brazylijczyka. To też zarejestrowały telewizyjne kamery.

Salah opuścił boisko w 85. minucie. Zmienił go Xherdan Shaqiri. Siedem minut później Firmino strzelił zwycięskiego gola dla Liverpoolu (3:2). Wcześniej zespół z Anfield prowadził 2:0, ale Paris Saint-Germain doprowadziło do remisu.

Czy Liverpool awansuje do fazy pucharowej LM?