II liga: Elana Toruń lepsza w Stargardzie. Siódmy zmysł trenera Góraka

Elana Toruń wygrała 2:1 z Błękitnymi Stargard zaległy mecz 9. kolejki. Decydującego gola strzelił Daniel Kraska minutę po wejściu na boisko z ławki rezerwowych.

Piłka nożna Getty Images / Laurence Griffiths / Piłka nożna
Mecz w Stargardzie był pojedynkiem żywiołów. Gospodarze przystąpili do niego po czterech nieudanych występach, w których zdobyli zaledwie punkt. Z kolei Elana Toruń jest niepokonana od 10 sierpnia, a z poprzednich pięciu spotkań wygrała trzy. Gospodarze hamowali, a ich przeciwnicy znaleźli się na fali wznoszącej. Wygrał faworyt, ale po dość interesującym, żwawym i zaciętym spotkaniu. Błękitni Stargard starali się postawić opór wyżej notowanemu klubowi.

Trener Rafał Górak wystawił w podstawowym składzie kilku zawodników znanych z występów na Pomorzu Zachodnim. Jeden z nich Filip Kozłowski dał Elanie prowadzenie 1:0 w czasie doliczonym do pierwszej połowy. Były napastnik Pogoni Szczecin jest aktualnie najlepszym snajperem spośród torunian. Trafił do siatki po raz szósty w sezonie. Na czele klasyfikacji strzelców ligi towarzyszy mu aż trzech zawodników Artur Balicki z Ruchu Chorzów, Patryk Szysz z Górnika Łęczna, a także Adrian Paluchowski z Pogoni Siedlce.

Bramka do szatni nie była jeszcze nokautująca dla Błękitnych. Na początku drugiej połowy Patryk Baranowski wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i efektownie główkował na 1:1. Baranowski również jest w ostatnich tygodniach niebezpieczny dla przeciwników. Środkowy obrońca ze Stargardu zdobył trzy gole, biorąc pod uwagę mecze ligowe i pucharowy.

Trener Elany zdecydował się wcześniej na mocniejsze zamieszanie w swojej jedenastce. Zamiast najlepszego napastnika Filipa Kozłowskiego wprowadził Daniela Kraskę i instynkt go nie zawiódł. Rezerwowy potrzebował minuty i dwóch kontaktów z piłką, żeby rozstrzygnąć mecz golem na 2:1. W 75. minucie Kraska dostał podanie z drugiej linii, miał nadspodziewanie dużo miejsca i ominął swoim strzałem w sytuacji sam na sam Mariusza Rzepeckiego.

Elana idzie za ciosem. Kolejny komplet punktów pozwolił beniaminkowi wrócić na miejsce premiowane awansem. Przed nim są w tabeli wyłącznie Olimpia Grudziądz i Widzew Łódź. Impas Błękitnych przedłuża się, więc pikują coraz bliżej strefy spadkowej.

Błękitni Stargard - Elana Toruń 1:2 (0:1)
0:1 - Filip Kozłowski 45'
1:1 - Patryk Baranowski 50'
1:2 - Daniel Kraska 75'

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Wiktor Patrzykąt (82' Patryk Włóka), Jakub Ostrowski, Patryk Baranowski, Grzegorz Rogala - Marcin Gawron (79' Karol Orłowski), Michał Cywiński (46' Filip Karmański) - Adrian Kwiatkowski (79' Piotr Kurbiel), Mateusz Kwiatkowski, Błażej Starzycki - Przemysław Brzeziański

Elana: Michał Nowak - Jan Andrzejewski, Patryk Urbański, Michał Kołodziejski, Kordian Górka - Mariusz Kryszak, Artur Lenartowski (67' Damian Zagórski) - Dominik Kościelniak (46' Mateusz Stąporski), Maciej Stefanowicz, Krzysztof Wołkowicz (90' Maciej Felsch) – Filip Kozłowski (74' Daniel Kraska)

Żółte kartki: A. Kwiatkowski, Karmański, Patrzykąt (Błękitni) oraz Urbański (Elana)

Sędzia: Maciej Pelka (Piła)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Elana Toruń będzie na miejscu premiowanym awansem po rundzie jesiennej?